Ak chcete nový iPhone, no máte obmedzený rozpočet, prípadne vám príde zbytočné míňať veľa peňazí za moderné verzie, máme pre vás jeden tip. Na Slovensku sa dá ešte stále kúpiť iPhone 12, ktorý už má hranatý dizajn, 5 nm procesor A14 Bionic, OLED displej či podporu 5G siete. Aktuálne je za rekordne najnižšiu cenu, za akú sa kedy predával. Bola by to veľká škoda nevyužiť.

Hoci iPhone 12 nie je žiadna novinka, po dizajnovej aj hardvérovej stránke starne veľmi pomaly. Jeho OLED displej má vysoké rozlíšenie aj jas a disponuje extrémne tenkými rámikmi či výrezom pre Face ID – technológia na skenovanie tváre. Taktiež je tu dodatočná ochrana Ceramic Shield, ktorá znižuje šance na rozbitie displeja či odolná hlinková konštrukcia. iPhone 12 je zároveň prvý model, ktorý mal 5G sieť či podporu pre MagSafe nabíjačku s maximálnym výkonom až 15 W. Samozrejme je tu aj Lightning port či klasické Qi nabíjanie.

No a cena? iPhone 12 sa predával v čase uvedenia na trh za 899 € s DPH. Keďže však nejde o žiadnu novinku, táto suma výrazne klesla až na úroveň, ktorá vás možno prekvapí. Po kliknutí na tento odkaz totiž zariadenie kúpite len za 469,9 € s DPH u predajcu s fantastickým hodnotením. Nevieme síce, dokedy bude táto ponuka platiť, no ak máte záujem, bola by ju veľká škoda „prepásnuť“. Tak sa radšej poponáhľajte.

iPhone 12
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen / YouTube / TechDaily (snímka obrazovky) + úprava redakcie

V iPhone 12 sa nachádza veľká batéria s celodennou výdržou na jedno nabitie či optická stabilizácia obrazu, ktorá sa vám hodí pri fotení skrz dva 12 Mpx objektívy (širokouhlý a ultraširokouhlý), alebo natáčaní 4K videa (60 FPS). Telefón však podporuje aj spomalené 1080p zábery pri 240 FPS, ako aj veľa rôznych režimov. Spomeňme napríklad ten portrétny, časozber alebo nočný.

Ako teda môžete vidieť sami, iPhone 12 síce nemá najmodernejšiu výbavu, no to čo doň Apple vložil pred rokmi je stále veľmi aktuálne a väčšine bežným spotrebiteľom to bude úplne stačiť. Navyše telefón sa po kliknutí na tento odkaz predáva za 469,9 € s DPH, čo je približne rovnaká cena, akú by ste zaplatili za iPhone SE 3. generácie. Tento model má síce o málo výkonnejší čip, no prakticky vo všetkom ostatnom za iPhonom 12 zaostáva. Ak teda chcete spoľahlivé iOS zariadenie s odolnosťou voči vode v rámci normy IP68, ktoré vám ešte nejaký ten piatok vydrží, iPhone 12 je jasná voľba.

Prečítajte si tiež  Video: iOS 16 podľa konceptov. Čo môže priniesť budúcoročná aktualizácia?

A ak by ste si iPhone 12 skutočne vybrali, na Loopi.sk nájdete kvalitné kryty za perfektnú cenu. K dispozícii je napríklad ekologicky kryt, ktorý sa predáva len za 12,99 €, ale aj veľmi kvalitný transparentný kryt za 14,99 €, alebo MagSafe transparentný kryt za 19,99 €.

Zdroj: Loopi

Vrchol ponuky predstavujú špičkové silikónové kryty s podporou MagSafe a mäkčenou vnútornou výstelkou za 24,99 €. Platiť sa dá samozrejme aj cez Apple Pay a dokonca pri voľbe tejto metódy dostanete drobnú zľavu, ako bonus. Tak na čo ešte čakáte?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -