Ak vás zaujíma budúcnosť nových iPhonov, už dnes sa o nich objavujú prvé informácie. Jednu z nich priniesol známy leaker Ben Geskin a určite to netreba brať na ľahkú váhu. iPhone 12 príde o výrez v displeji. Mohol by pripomínať súčasný iPad Pro!

iPhone 12 príde o výrez v displeji. Mohol by pripomínať súčasný iPad Pro!

Ak by ste sa nás opýtali na najkrajší Apple produkt, asi by sme neváhali a povedali, že je to súčasný iPad Pro. Jeho tenký dizajn, spracovanie, displej a zakryté Face ID nám jednoducho najviac imponujú.

Dnes prišiel známy leaker s informáciami a tiež vizualizáciou toho ako by mal vyzerať iPhone 12, ktorý Apple predstaví v roku 2020. Vieme, možno je na to ešte trochu skoro ale informácie o uhlopriečke boli známe ešte skôr ako bol vydaný iPhone 11.

iPhone 12 príde o výrez v displeji. Mohol by pripomínať súčasný iPad Pro! - svetapple.sk
iPad Pro 2018 je jeden z najkrajších produktov, aké Apple vôbec má – svetapple.sk

Podobné správy sa navyše už objavovať môžu. Nie je nezmysel, že Apple pripravuje každý iPhone približne 2 roky pred uvedením. Niekde v Cupertine teda už môžu mať hotové koncepty a teraz na nich pracujú a testujú ich.

Ak unikne informácia v septembri, rok pred uvedením zariadenia, včšinou už môže byť smerodajná. Prvé reálne úniky dizajnu prichádzajú vždy začiatkom roka. To znamená, že v tomto období sa to musí začať dávať dokopy. Navyše tento leaker patrí medzi veľmi hodnoverných a nevypustí len tak čokoľvek aby si nepoškodil renomé.

Podľa Geskina by mal mať nový iPhone podobný dizajn ako práve iPad Pro. Nehovoríme o jeho zadnej hliníkovej konštrukcii. Tá by mala byť aj naďalej sklenená a podľa nedávnych únikov by mal rámik po bokoch pripomínať ten v iPhone 4/4S (aj iPad Pro ho má hranatý).

Hovoríme predovšetkým o prednej strane. Tá by mala poňať Face ID do rámika nad displejom bez toho aby do displeja akokoľvek zasahoval. Technológia by sa musela zásadne zmenšiť.

iPhone 12 príde o výrez v displeji. Mohol by pripomínať súčasný iPad Pro! - svetapple.sk
Technológia by sa mohla zmestiť do rámčeka – svetapple.sk

Načrtol nám to v koncepte iPhonu 12 Pro Max, vyzerá to veľmi dobre.

Práve Geskinov návrh vyzerá veľmi dobre. Evidentne ráta s tým, že technológia sa už môže zmenšiť natoľko aby sa zmestila do malého rámika obklopujúceho displej.

Nie je to až taký nezmysel. Hoci nám súčasné Face ID nevadí, čistota je čistota. Nejeden používateľ by bol radšej keby mu displej nikde nič neprekrývalo. To by sa malo splniť na budúci rok. Konkrétne sa pozeráme na iPhone s vraj 6,7″ displejom.

Malo by ísť o verziu 12 Pro Max. Respektíve o nástupcu súčasného iPhonu 11 Pro Max. Ak by sa navyše celkový dizajn držal toho, čo Apple predviedlo pri iPade Pro, bola by to win-to-win situácia.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na modulárny koncept Mac Pro s procesorom Apple Sillicon

Nepotrebujeme predsa zaoblené zariadenia. Ich nástup prišiel v roku 2014 a po 6. rokoch by sa to na budúci rok mohlo konečne zmeniť. Aj „ostrejší“ hranatý dizajn má niečo do seba a Apple by sa k nemu mohlo vrátiť.

Koniec koncov, už roky ho používa pri svojich stolných počítačoch iMac, prenosných MacBookoch a po novom už aj v iPade. Dávalo by to celé zmysel ak by šiel v budúcnosti touto cestou aj taký iPhone. „Hranaté“ obdobie si zažil tento smartfón v časoch medzi rokom 2010-2015. Posledným modelom s týmto dizajnom bol populárny iPhone SE.

Privítali by ste takéto tvary na budúci rok aj vy alebo ste fanúšikmi zaobleného dizajnu, ktorú ponúka iPhone 11?

iPhone 12 príde o výrez v displeji. Mohol by pripomínať súčasný iPad Pro! - svetapple.sk
iPhone 12 príde o výrez v displeji. Mohol by pripomínať súčasný iPad Pro! – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.