Vizualizácií toho, ako by mal vyzerať budúci iPhone, je relatívne veľa. Fanúšikovia na základe únikov (a tiež fantázie) vytvárajú prepracované koncepty. Dnes sa môžeme pozrieť na jeden, ktorý vyzerá veľmi podobne ako náš nedávny únik. Obsahuje síce notch, ale aj kompletne hranatý dizajn. Bonusom je potom iPhone 9.

iPhone 12 koncept s novým dizajnom + iPhone 9

Stále nie je úplne jasné, ako bude vyzerať budúci iPhone 12. Poväčšine máme v tomto období už množstvo vizuálnych únikov. Tento rok sa to však Applu darí relatívne dobre utajiť. Vystačiť si tak musíme s tým, čo hovoria zdroje blízke jablkovej spoločnosti. No a ako iste viete, tieto informácie nemusia byť vždy presné. Za najnovším videom stojí spolupráca ConceptsiPhone s The Hacker 34.

Čo sa týka iPhonu 12 tak tu môžeme vidieť úplne pozmenený dizajn. Ten sa drží práve uniknutých informácií. Určite ste si všimli, že hrany zariadenia sú ostré a nie zaoblené tak, ako to má napríklad iPhone 11. Apple sa týmto dizajnovým trendom začalo uberať už v roku 2018, pri iPade Pro. iPhone 12 by mal byť vlastne takým zmenšeným iPadom. Nebude sa naň podobať iba z profilu, alebo zo zadnej či prednej strany.

Na koncepte síce notch nájdeme, no existujú určité dohady o tom, že by ho Apple mohlo zakomponovať aj do rámčeka okolo displeja. Spomínaný rámik by bol teda trochu tučnejší, ale vizuálny zážitok väčší. Koncept na záver ukázal ešte jedno prekvapenie, ktorým je iPhone 9. Zariadenie je odvodené od modelu iPhone 8 a ponúka procesor Apple A1,3 so základnou cenovkou 399$. No vyzerá to celkom sľubne, ale uvidíme, aká bude realita. Budete si tento rok kupovať nejaký nový model?

- Reklama -
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. Ja osobne používam iPhone 8 od jeho vydania, už som aj chcel prejsť na jedenástku, ale keďže je stále svižný a aj dnes sa stále fajn používa tak si hodlám počkať pokým Apple urobí niečo s tým dizajnom, či už odstráni notch, alebo zmení tvar zariadenia. Nechcem mať pocit že pri upgrade z iPhonu 8 som prešiel na Xko čo by v podstate nebol skoro žiadný upgrade a séria iPhonov 11 až na tvar fotoaparátu pripomína už spomínané Xko.

    • Sú podobné ale zároveň úplne iné. Všetko je to na preferenciách. 12-tka by mala byť úplne iná (konečne) 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here