iPhone 12 a problémy s displejom

Cupertinská spoločnosť je preslávená kvalitnými a spoľahlivými produktami. Občas sa žiaľ stáva, že nie všetko funguje tak, ako by sme očakávali. Nový iPhone 12 netvorí výnimku. Používatelia z celého sveta upozorňujú na najrôznejšie problémy, týkajúce sa dotyku (iPhone 12 mini) alebo farieb displeja. Práve druhý menovaný nedostatok bol v týchto chvíľach nepriamo potvrdený výrobcom.

V internom dokumente, ktorý získal portál Macrumors, sa Apple priznáva, že s niektorými displejmi iPhonu 12 môžu byť problémy. Hovorí sa o blikaní či zobrazovaní zelenej alebo šedej farby. Názorné ukážky môžete vidieť v galérií pod týmto odstavcom.

- Reklama -

Pokiaľ sa vrátime o niekoľko mesiacov späť, zistíme, že touto istou chybou trpel aj minuloročný iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Všetko ale rýchlo vyriešila aktualizácia softvéru (iOS 13.6.1), čím bol vylúčený hardvérový problém.

V dokumente, určenom pre autorizované servisné centrá, technologický gigant uviedol, že si je vedomý početných sťažností od zákazníkov a vyšetruje ich. Stále však servisným technikom odporúča, aby sa vyhýbali opravám/výmenám a namiesto toho šírili informáciu, že v dohľadnej dobe bude všetko vyriešené prostredníctvom softvérovej aktualizácie.

Na základe týchto pokynov môžeme predpokladať, že v Apple už poznajú príčinu “zelených displejov” a snažia sa ju vyriešiť. Technici dodávajú, že zvláštne odtiene vznikajú pri jase 90% a menej.

V dokumente sa žiaľ nespomína nič o iPhone 12 mini a jeho probléme s dotykom. Aj na našom webe sa v komentároch ozvalo množstvo čitateľov, ktorí naň upozorňujú. Určite to nie je náhoda…

V súčasnosti to opäť vyzerá na softvérový problém. Ak pozorujete rovnakú chybu, zostaňte trpezliví. Apple sa k nej určite vyjadrí už v priebehu niekoľkých dní.

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

  1. Preto som nikdy trashpony nechcel sú to šroty a tu to je zas potvrdené xD zaujímavé že ostatní výrobcovia prevažne nikdy takéto problémy nemali zaujímavé čím to asi bude ?????

    • Mozno tym ze som mal za igelitku iných mobilov vrátane samsungu,huawei,xiaomi, Sony alebo aj ine a vzdy mi po mesiaci sekali radsej tyzden vydržím nech spravia aktualizáciu ale od kedy kupujem iphone tak nemam potrebu riesit telefón kazdy druhy mesiac ale vidrzi mi kludne 4-5 rokov teraz som vymenil a keby mas v ruke moj stary mobil tak plynulosťou a chodom moze skúšať vseliake značky jednoducho sa nechytajú ?? nije kazdy ma cas stráviť v obchode z elektronikou polku zivota ?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here