Vyzerá to tak, že by sa dohady mohli stať realitou. Nič nie je isté, ale od nášho zdroja sa nám podarilo dostať k úniku, ktorý má zachytávať iPhone 12 Pro. Jedná sa o piktogram dizajnu zariadenia. Ak sa všetko naplní, notch by mohol konečne zmiznúť.

Apple by mohlo odstrániť notch už v iPhone 12 Pro.

Veľa sa o tom špekulovalo, no a teraz to začína naberať reálne kontúry. Len pred malou chvíľou sa nám podarilo dostať k úniku z kódu iOS 14 (od nemenovaného zdroja, blízkeho spoločnosti Apple), ktorý ukazuje údajnú schému pripravovaného iPhonu 12 Pro, ktorý príde v septembri. Na obrázku môžete vidieť zariadenie, ktoré má ostré hrany, hrubý rámček okolo displeja a žiaden notch. Celkovo nám do dosť pripomína iPad Pro.

Ako si môžete tiež všimnúť, medzi displejom a vrchnou hranou zariadenia je relatívne dosť miesta. Pravdepodobne by to mohlo stačiť na to, aby sa sem zmestili všetky senzory, pre Face ID.

Apple by mohlo odstrániť notch už v iPhone 12. Naznačuje to únik.

Tie svoje rozmery už od roku 2017 vôbec nezmenili a v Apple by na tom mali trochu zapracovať. V technologickom svete je momentálne trend zmenšovania. Inžinieri v jablkovej spoločnosti by ho mali uplatniť aj pri vývoji tohto produktu. Veľmi by sa mu to hodilo.

iPhone 12 Pro max no notch leak
Apple by mohlo odstrániť notch už v iPhone 12 – svetapple.sk

No a ak sa vám zdajú rámiky okolo OLED panela príliš hrubé, má to svoj dôvod. Ak si dobre všimnete, zariadenie nemá po bokoch absolútne žiadne zaoblenie (v podobe rámu z nehrdzavejúcej ocele).

Pokiaľ vezmete do ruky súčasný iPhone 11 Pro z prednej strany, v skutočnosti je hrúbka zariadenia v tomto bode veľmi podobná, len si to neuvedomujeme. Naznačili sme to aj na obrázku (zelenou fabrou).

 

Apple by mohlo odstrániť notch už v iPhone 12. Naznačuje to únik.

Od nového iPhonu 12 a 12 Pro nás delí ešte zhruba pol roka. Ak všetko pôjde podľa plánov, Apple nám ho predstaví v septembri 2020. Uvidíme, do akej miery sa tieto informácie v dohľadnej dobe naplnia. Ak bude novinka vyzerať tak ako na únikoch, budeme veľmi šťastní. A čo vy?

Apple by mohlo odstrániť notch už v iPhone 12. Naznačuje to únik.
iPhone 12 Pro – svetapple.sk

 

Prečítajte si tiež  MagSage Duo - Toto je bezdrôtová nabíjačka od Apple za 150€
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.