Mnoho ľudí, ktorí chcú prejsť na platformu od spoločnosti Apple sa nás pýta, s akým iPhonom začať. K dispozícii je v súčasnosti množstvo zariadení v rôznych cenových úrovniach, z ktorých sa dá vybrať. Dnes vám vysvetlíme, prečo by to mal byť práve iPhone 12, ktorý sa dá kúpiť po zľave za fantastickú cenu.

Pri iPhone 12 by sme mali začať displejom, ktorý už ponúka technológiu OLED a jeho uhlopriečka je ideálnych 6,1″. Vďaka tomu sa vám bude príjemne ovládať aj v jednej ruke. Kryje ho špeciálne sklo „Ceramic Shield„, vďaka čomu sa tak rýchlo nerozbije a odomykať ho budete cez rýchly snímač Face ID, ktorý sa nachádza vo výreze zvanom notch. Aj keď tento smartfón nie je novinkou, nedostatočného výkonu sa nemusíte báť. Má totiž 5 nm čip A14 Bionic, ktorý ešte aj dnes porazí väčšiu konkurentov s Androidov. Samozrejmosťou je podpora 5G siete.

iPhone 12 od spoločnosti Apple sa dnes oficiálne predáva za 799 €, čo je vzhľadom na jeho vek pomerne dosť peňazí. Dobrou správou ale je, že po kliknutí na tento odkaz smartfón kúpite od 587 €, vďaka čomu slušne ušetríte. Zároveň získate iPhone, ktorý vám vydrží verne slúžiť ešte niekoľko dlhých rokov.

Čo sa týka výdrže batérie, iPhone 12 má k dispozícii 2 815 mAh akumulátor, ktorý spolu s úsporným čipom A14 Bionic ponúka minimálne jeden celý deň používania na jedno nabitie. Pokiaľ však zariadenie budete používať striedmo, výdrž môžete predĺžiť aj na dva dni. Samozrejmosťou je podpora rýchleho 20 W nabíjania, či 15 W MagSafe nabíjania. Rovnako môžete využiť aj 7,5 W Qi nabíjanie.

iPhone 12
Zdroj: Unsplash / Thai Nguyen / Anh Nhat (úprava redakcie)

Tento obľúbený smartfón má tiež dvojicu šošoviek fotoaparátov v zadnej časti, vďaka ktorým natočí krásne video a zachytí fotografie v obľúbenom portrétnom režime. Širokouhlý aj ultra-širokouhlý objektív má rozlíšenie 12 MP a v oboch prípadoch dokážete nahrávať video do 4K pri 60 FPS. iPhone 12 podporuje samozrejme aj 240 FPS (1080p) zábery, optickú stabilizáciu obrazu či nočné fotografie.

Aj keď teda nejde o novinku, pri vyššie uvedenej cene ide o slušnú porciu hardvéru v nádhernom hranatom hliníkovom tele, ktorá z nášho pohľadu aj v roku 2023 stojí za to. iPhone 12 by sme označili za ten najlepší možný model pre začiatočníkov, no ak hľadáte ešte niečo lacnejšie, je tu jedna možnosť.

iPhone 11 je cenovo najdostupnejší iPhone súčasnosti 

iPhone 11 v zľave
Zdroj: YouTube / Nick Ackerman / Yehia Radwan يحيى رضوان (úprava redakcie)

Ak ste si mysleli, že spomenieme iPhone SE 3. generácie s procesorom A15 Bionic a podporou 5G siete, tak ste boli na omyle. Dôvodom je, že toto zariadenie má zastaralý dizajn a aj keď ponúka extrémny výkon, vzhľadom na jeho malý displej a zvyšné technológie by ste ho zrejme nemali ako použiť.

Prečítajte si tiež  AirPods Pro 2. generácie môžu prísť už čoskoro. Vraj budú kompaktnejšie

A aj keď je pravda, že vďaka čipu A15 Bionic sa bude môcť spoliehať na najnovšie aktualizácie operačného systému iOS o dva roky dlhšie, opýtajte sa sami seba, či by ste niekedy v roku 2027 chceli používať smartfón, ktorý dizajnovo pripomína iPhone 6 z roku 2014. Zrejme ani nie.

Aj preto je podľa nás lepšou voľbou iPhone 11 s procesorom A13 Bionic, ktorý síce nepodporuje 5G, no na Slovensku vám to vadiť nemusí, nakoľko je tu dobre vybudovaná 4G sieť. 99 % majiteľom bude stačiť. Tento telefón má navyše aj väčší 6,1″ displej (namiesto 4,7″) a odomykanie cez Face ID, či dvojicu šošoviek na zadnej strane.

iPhone 11 cena
Zdroj: Unsplash / Mikhail Tyrsyna / David Švihovec (úprava redakcie)

Jedna ponúka širokouhlý záber a druhá ultraširokouhlý záber. Pri prvej menovanej šošovke môžete využívať aj nočný režim, čo pri iPhone SE 3 nejde a iPhone 11 rovnako podporuje rozšírený portrét, ktorý sa netýka len osôb, ale aj predmetov. Ak napríklad odfotíte fľašku s vodou, môžete to urobiť tak, aby bolo za ňou rozmazané pozadie.

iPhone 11 sa dá dnes kúpiť dokonca ešte lacnejšie, ako iPhone SE 3 a jeho cena štartuje po kliknutí na tento odkaz od 425,9 €. Určite oceníte aj 3 110 mAh vs. 2 018 mAh akumulátor či ďalšie benefity, ktoré prináša.

Rovnako vás však musíme upozorniť, že tento model bude podporovať pravdepodobne už len iOS 18 a novšie systémy naň nenainštalujete. Je to teda taká kúpa na dva roky.

Nezabudnite na obal od Loopi

Zdroj: Loopi

A keď už si budete kupovať nový iPhone 12 alebo iPhone 11, nezabudnite, že na internetovej stránke Loopi nájdete pre obe zariadenia príslušenstvo v špičkovej kvalite.

Kryty pre iPhone 12

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -