Globálny trh so smartfónmi čelí v posledných rokoch totálnej katastrofe. Po tom, čo začala kríza a skončila pandémia koronavírusu, sa predaj mobilných zariadení extrémne spomalil. A zatiaľ čo ostatní výrobcovia počítajú straty, Apple si pokles skoro ani nevšimol. Podľa portálu Appleinsider dosiahol tento gigant opäť neuveriteľné výsledky.

Aby sme vás uviedli do deja, začnime tým, ako moc poklesol celý trh so smartfónmi. V 2. štvrťroku 2023 pocítil medziročný prepad až o 8 % a medzikvartálny prepad o 5 %. Aj keď sa vám to nemusí zdať až tak veľa, v skutočnosti ide o čísla, ktoré predstavujú miliardové straty. O analýzu sa postarala spoločnosť Counterpoint.

Najväčší výrobca mobilných zariadení, spoločnosť Samsung, napríklad zaznamenala pokles predaja až o 12 %, na základe čoho dnes drží 22 % podiel na trhu. Na druhom mieste sa potom nachádza spoločnosť Apple, v ktorej však určite nepanuje negatívna nálada.

Apple je na druhom mieste s fantastickým výsledkom 

Aj keď je najhodnotnejšia spoločnosť súčasnosti v červených číslach, so stratou na úrovni len 2 % nejde o žiadnu drámu. Najmä keď sa na to pozeráme v takomto ťažkom období.

iPhone sa predáva ako na bežiacom páse a s podielom až 17 % dokonca dobieha Samsung s celou plejádou najrôznejších modelov.

Na treťom mieste sa potom nachádza čínske Xiaomi, ktoré malo v minulosti vyhlásenie, že boj s Apple považuje za boj na život a na smrť.

Zdá sa však, že aj keď mala táto značka veľké ambície na druhú pozíciu v rebríčku, zatiaľ sa jej ich nedarí dosiahnuť. Opäť zaznamenala pokles, tentokrát až na úrovni 12 %, ktorý jej stačil iba na 12 % podiel.

iPhone predaje
Zdroj: Computerpoint

Podľa analýzy Counterpoint najviac trpí segment lacných smartfónov, v ktorom sa Apple skoro vôbec nepohybuje a na výsledkoch je to cítiť.

Ľudia si aj v čase krízy priplácajú za drahé produkty, na ktoré sa vedia spoľahnúť a ktoré im vydržia roky. Nikto z nás predsa nie je taký bohatý, aby si mohol kupovať lacné veci…

Loopi Eco Case
Reklama

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max dostane vyššie základné úložisko. Zariadenia budú ale drahšie!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -