iPhone 12 mešká kvôli čipu pre napájanie

Agentúra Bloomberg sa postarala o veľmi cenné informácie z pozadia cupertinského giganta. Apple má problémy s výrobou iPhonu 12 vo všetkých štyroch verziách. Firma sa nevie dostať k špeciálnemu čipu, ktorý slúži pre správu napájania. Ten je dôležitý najmä v súvislosti s fotoaparátmi a podporu 5G siete.

Apple má dnes niekoľko dodávateľov pre tieto čipy. iPhone 12 Pro sa spolieha na spoločnosť Texas Instruments. Podľa informácií sa práve malý ale dôležitý komponent postaral o výrazné meškanie, ktoré sme pocítili aj na Slovensku. Naša krajina bola zaradená do druhej vlny predajov a predobjednávok sme sa dočkali až dnes.

Nepríjemná situácia ešte ani zďaleka neskončila. Náš skromný odhad hovorí, že s ňou musíme rátať až do Vianoc 2020. Nedostupnosť sa netýka len iPhonov 12. Pociťujeme ju pri viacerých počítačoch Mac, hodinkách Apple Watch, iPadoch a podobne.

Pokiaľ si chcete kúpiť nové zariadenie, väčšinou sa dá len objednať. Skladové zásoby bývajú nulové a čakacie doby predstavujú týždne či mesiace.

Dodávateľské reťazce po celom svete nezvládajú obrovský nápor zo strany zákazníkov. Tak ako je to v posledných mesiacoch zvykom aj za týmto javom stojí globálna pandémia koronavírusu.

Mnohé procesy a postupy sa výrazne predlžujú, čo spôsobuje čakanie. Do komentára nám napíšte, či ste sa s tým stretli (s výnimkou iPhonu) aj vy. My áno, pri MacBooku Pro 13″.

Prečítajte si tiež  Hromadná výroba iPhonu 12 má meškanie na úrovni 1-2 mesiacov.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Dôvod prečo sme zaradený do druhej vlny práve my, by som videl trochu inde. Je mi divné, že okolité štáty tiež trhovo menej zaujimavé sú stále vo vlne prvej. Ja som zachytil aj info o nepružnej (neuspokojivej) odpovedi niektorých našich operátorov (O2), na pripravenosť 5G sietí ?Pravdu sa asi nedozvieme…
    Ja som včera objednal a rovno aj zaplatil iPhone 12 Pro Pacific Blue, dúfam že nebudem čakať do Vianoc, dám vedieť…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here