iPhone 12 mešká kvôli čipu pre napájanie

Agentúra Bloomberg sa postarala o veľmi cenné informácie z pozadia cupertinského giganta. Apple má problémy s výrobou iPhonu 12 vo všetkých štyroch verziách. Firma sa nevie dostať k špeciálnemu čipu, ktorý slúži pre správu napájania. Ten je dôležitý najmä v súvislosti s fotoaparátmi a podporu 5G siete.

Apple má dnes niekoľko dodávateľov pre tieto čipy. iPhone 12 Pro sa spolieha na spoločnosť Texas Instruments. Podľa informácií sa práve malý ale dôležitý komponent postaral o výrazné meškanie, ktoré sme pocítili aj na Slovensku. Naša krajina bola zaradená do druhej vlny predajov a predobjednávok sme sa dočkali až dnes.

- Reklama -

Nepríjemná situácia ešte ani zďaleka neskončila. Náš skromný odhad hovorí, že s ňou musíme rátať až do Vianoc 2020. Nedostupnosť sa netýka len iPhonov 12. Pociťujeme ju pri viacerých počítačoch Mac, hodinkách Apple Watch, iPadoch a podobne.

Pokiaľ si chcete kúpiť nové zariadenie, väčšinou sa dá len objednať. Skladové zásoby bývajú nulové a čakacie doby predstavujú týždne či mesiace.

Dodávateľské reťazce po celom svete nezvládajú obrovský nápor zo strany zákazníkov. Tak ako je to v posledných mesiacoch zvykom aj za týmto javom stojí globálna pandémia koronavírusu.

Mnohé procesy a postupy sa výrazne predlžujú, čo spôsobuje čakanie. Do komentára nám napíšte, či ste sa s tým stretli (s výnimkou iPhonu) aj vy. My áno, pri MacBooku Pro 13″.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.