Spoločnosť Apple bude mať čo robiť, aby zvládla tohtoročné predstavenie iPhonu 12 bez väčších problémov či zaváhaní. Najnovšia analytická správa od Nikkei Asian Review naznačuje, že dodávatelia nestíhajú. Časový sklz je na úrovni 4 týždňov až 2 mesiacov. Dôvodom je nedostatok pracovníkov v továrniach a zastavenie výroby počas svetovej zdravotnej krízy.

iPhone 12 mešká

Koronavírus komplikuje život snáď úplne každému človeku na tejto zemi. Spoločnosť Apple pociťuje jeho vplyv od vypuknutia začiatkom roka 2020. Tak skoro sa ho navyše nezbaví. Predbežné správy hovoria, že hromadná produkcia všetkých nových iPhonov 12 výrazne mešká.

V Cupertine robia pritom všetko pre to, aby v čo najväčšej miere skrátili odklad začiatku výroby. Podľa zdroja, ktorý je blízky dodávateľským reťazcom na ňu ešte v niektorých továrniach nenabehli (aj keď je to v tomto období už bežné).

Informácie naznačujú, že momentálne prebiehajú záverečné testy a skúšky, ktoré neboli vykonané včas. Niečo podobné už dávnejšie tvrdil aj renomovaný portál The Wall Street Journal. Ten priniesol ako jeden z prvých správu o výraznom meškaní. Spoločnosť Broadcom, ktorá spolupracuje s Apple očakáva, že premiéra nových smartfónov bude naplánovaná o niečo neskôr, ako sme na to zvyknutí (z minuých rokov).

Na september teda môžeme s vysokou pravdepodobnosťou úplne zabudnúť. Stále viac a viac zdrojov hovorí o októbri, ktorý nám príde po týchto zisteniach opäť pravdepodobnejší. Na iPhone 12 si teda zrejme počkáme. Nič sa však nedeje, pretože vieme, že Apple za to nemôže…

iPhone 12 dostane najdokonalejšiu technológiu 5G súčasnosti.
Hromadná výroba iPhonu 12 má meškanie na úrovni 1-2 mesiacov.

zdroj

Prečítajte si tiež  Chcete si objednať iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max? Konečne máme dobré správy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.