Aj keď sme sa s októbrovým predstavením medzičasom zmierili, analytici zo spoločnosti Wedbush prichádzajú s veľmi potešujúcimi správami. Apple by mohlo predstaviť iPhone 12 už v septembri a teda v bežnom období. Problém však môže byť s následným predajom.

iPhone 12 môže byť predstavený už v septembri.

Už niekoľko mesiacov sa hovorí o tom, ako koronavírus skomplikoval práce na pripravovanom iPhone 12. Fabriky boli zatvorené, lety zrušené a inžinieri pracovali iba z domu. Výsledkom je aj celkové spomalenie produkcie, ktoré má sklz na úrovni 4-8 týždňov. V technologickom svete ide o celú večnosť. Mnohí analytici a tiež leakeri už viackrát potvrdili, že Apple predstaví svoju novú vlajkovú loď až v októbri 2020. Dávalo by to zmysel, no nemusí to byť nutne pravda.

Wedbush prichádza s novou analýzou, ktorú si zakladá na informáciach z dodávateľského prostredia a takisto z vlastných zdrojov zo spoločnosti Apple. Podľa správy predstaví cupertinský gigant nový iPhone 12 v septembri tak, ako je to bežné. Problém však bude s dostupnosťou tohto zariadenia.

iPhone 12 Navy Blue
iPhone 12 dizajn

Nakoľko ho nebudú stíhať vyrábať v dostatočných počtoch načas, do globálneho predaja sa môže dostať až začiatkom októbra 2020. Podľa analytikov by Apple mohlo zopár kusov odoslať prvým šťastlivcom už v septembri, no určite pôjde len o krajiny s najväčšou používateľskou základňou a nie o celý svet.

Správa od Wedbush takisto tvrdí, že najdôležitejším trhom pre 5G iPhone 12 môže byť Čína. Apple tu bude chcieť v roku 2020 konkurovať silným hráčom, čo opäť otvára debaty o zníženej cene za základné modely. Po odstránení adaptéra z balenia ju automaticky očakávame, no niektoré úniky hovoria skôr o zdražovaní. Uvidíme, ako to dopadne v praxi.

iPhone 12 Navy Blue
iPhone 12 môže byť predstavený už v septembri

zdroj

Prečítajte si tiež  100 noviniek v iOS 11 beta 3!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.