Aj keď sme sa s októbrovým predstavením medzičasom zmierili, analytici zo spoločnosti Wedbush prichádzajú s veľmi potešujúcimi správami. Apple by mohlo predstaviť iPhone 12 už v septembri a teda v bežnom období. Problém však môže byť s následným predajom.

iPhone 12 môže byť predstavený už v septembri.

Už niekoľko mesiacov sa hovorí o tom, ako koronavírus skomplikoval práce na pripravovanom iPhone 12. Fabriky boli zatvorené, lety zrušené a inžinieri pracovali iba z domu. Výsledkom je aj celkové spomalenie produkcie, ktoré má sklz na úrovni 4-8 týždňov. V technologickom svete ide o celú večnosť. Mnohí analytici a tiež leakeri už viackrát potvrdili, že Apple predstaví svoju novú vlajkovú loď až v októbri 2020. Dávalo by to zmysel, no nemusí to byť nutne pravda.

Wedbush prichádza s novou analýzou, ktorú si zakladá na informáciach z dodávateľského prostredia a takisto z vlastných zdrojov zo spoločnosti Apple. Podľa správy predstaví cupertinský gigant nový iPhone 12 v septembri tak, ako je to bežné. Problém však bude s dostupnosťou tohto zariadenia.

iPhone 12 Navy Blue
iPhone 12 dizajn

Nakoľko ho nebudú stíhať vyrábať v dostatočných počtoch načas, do globálneho predaja sa môže dostať až začiatkom októbra 2020. Podľa analytikov by Apple mohlo zopár kusov odoslať prvým šťastlivcom už v septembri, no určite pôjde len o krajiny s najväčšou používateľskou základňou a nie o celý svet.

- Reklama -

Správa od Wedbush takisto tvrdí, že najdôležitejším trhom pre 5G iPhone 12 môže byť Čína. Apple tu bude chcieť v roku 2020 konkurovať silným hráčom, čo opäť otvára debaty o zníženej cene za základné modely. Po odstránení adaptéra z balenia ju automaticky očakávame, no niektoré úniky hovoria skôr o zdražovaní. Uvidíme, ako to dopadne v praxi.

iPhone 12 Navy Blue
iPhone 12 môže byť predstavený už v septembri

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. Na meškanie predstavenia od začiatku nebol žiaden dôvod. Tých pár kusov predsa Apple mať bude, možno už aj má. Kedy začne skutočný predaj, je však otázne. Ja by som povedal, že až to bude marketingovo pre spoločnosť najvýhodnejšie. Na výhovorky o korone kľudne zabudnime.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here