Tento rok to bude skutočne stáť za to. Cupertinský gigant pripravuje pôsobivé zariadenia, na ktoré sa veľmi tešíme. Prakticky od januára máme informácie, že iPhone 12 príde v štyroch prevedeniach. Najnovší únik však hovorí o možných šiestich verziách. Dve základné nemusia mať 5G a môžu byť výrazne lacnejšie.

iPhone 12 môže dostať lacnejšie verzie bez 5G

Nové správy prichádzajú od twitter účtu Omega LEAKS and RUMORS. Autor o sebe tvrdí, že má kvalitné zdroje zaoberajúce sa iOS a Androidom. Nakoľko však momentálne nepoznáme jeho výsledky, musíme byť s predbežnými závermi opatrní.

Aj napriek tomu ale informácia o ďalších dvoch verziách iPhonu 12 dáva zmysel a myslíme si, že môže byť skutočná. Okrem štyroch modelov, ktoré budú začínať na cenovke 749€ by mohla firma uviesť aj iPhone 12 (5,4″) a iPhone 12 Max (6,1″) bez 5G. V takomto prípade by zákazník ušetril cca. 100€ oproti modelu, ktorý by technológiu podporoval.

  • iPhone 12 5,4″ s LTE by bol dostupný od 649€ (549$)
  • iPhone 12 Max 6,1″ s LTE by bol dostupný od 749€ (649$).

V oboch prípadoch sa jedná o rozprávkové čiastky, ktoré by s vysokou pravdepodbnosťou rapídne zvýšili záujem o dané zariadenia.

iPhone 12 príde v troch nových farebných prevedeniach.
iPhone 12 môže dostať lacnejšie verzie bez 5G. Podľa úniku budú začínať na 649€.

iPhone 12 by už nebol „nedostupným tovarom“ a v situácii, kedy svet čelí ekonomickej kríze by Apple nemuselo pocítiť zhoršenie predajov. Treba tiež podotknúť, že hoci je vo vyspelých krajinách spustenie super-rýchlej 5G siete na spadnutie, inde o nej ešte ani nesnívame a predpokladáme, že bude trvať pomerne dlho, kým sa jej dočkáme aj v praxi..

Áno, narážame samozrejme na Slovensko. Ľuďom tu stačí obyčajný 4G smartfón a pokiaľ by bola možnosť zakúpiť si ho so 100€ „zľavou“ oproti 5G verzii, nepochybujeme o tom, že by po nej siahla drvivá väčšina potencionálnych zákazníkov.

Do komentára nám napíšte, čo si o tomto úniku myslíte vy. Ešte raz však upozorňujeme, že nedokážeme odhadnúť jeho dôveryhodnosť. Kým správy nepotvrdí niekto iný, treba ich brať s rezervou…

Prečítajte si tiež  Prvé video, ktoré testuje Android Wear na iPhone!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.