Len včera sme s vami zdieľali informácie o novom adaptéri, ktorý by sme mali nájsť v balení iPhonu 12. Zariadenie sa dočká zvýšeného výkonu až na 20W. Neprešlo ani 24 hodín a tieto správy omylom potvrdilo samotné Apple. V Austrálii získalo certifikát pre nový Power Adapter.

Únik potvrdzuje výkonnejšiu nabíjačku v balení iPhonu 12

Vyzerá to tak, že MR.White sa nemýlil. Cupertinský gigant skutočne pracuje na tom, aby bolo nabíjanie výkonnejšie a rýchlejšie. iPhone 12 dostane nový „Power Adapter“.

V súčasnosti ho nájdeme v balení iPhonu 11 Pro a iPhonu 11 Pro Max. V oboch prípadoch poskytuje 18W. Aj napriek tomu, že konkurencia dokáže dávno ponúknuť oveľa viac, v princípe je tento výkon optimálny pre čo najdlhšiu životnosť akumulátora.

V Apple si však zrejme povedali, že keď ho ešte trochu navýšia, nič sa nestane. V roku 2020 teda očakávame nový 20W adaptér a tak isto aj podporu tohto výkonu od pripravovaných smartfónov. Ťažko povedať, či ho nájdeme aj v balení pre lacnejšiu verziu, no z našich dlhoročných skúseností o tom musíme žiaľ zapochybovať.

Únik potvrdzuje výkonnejšiu nabíjačku v balení iPhonu 12. Postaralo sa oň Apple.
Certifikát, ktorý Apple získalo v Austrálii

Každopádne sa dnes Apple s touto novinkou prezradilo samé. V Austrálii si nechalo predčasne zaregistrovať nový certifikát, ktorý prezrádza, že nabíjačka bude mať výstup – 20W (9V x 2,22A).

Kódové označenie tohto príslušenstva je Apple A2247. Firma pri ňom použije (tak ako aj minulý rok), modernejšiu koncovku USB-C. Ťažko povedať, do akej miery pocítime rozdiel vo výkone. Všetky iPhony 12 majú mať cca o 10-20% väčší akumulátor. Nechajme sa teda prekvapiť. Tešíte sa?

Únik potvrdzuje výkonnejšiu nabíjačku v balení iPhonu 12. Postaralo sa oň Apple.
Únik potvrdzuje výkonnejšiu nabíjačku v balení iPhonu 12. Postaralo sa oň Apple.

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone 12S dostane always-on ProMotion (120Hz) displej v roku 2021
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.