Približne pred troma týždňami sa začalo písať o tom, že cupertinský gigant prestane vyrábať 5W a 18W adaptéry, ktoré zmiznú aj z balení jeho zariadení. Namiesto toho tu budeme mať USB-C kábel a možnosť výhodne dokúpiť 20W nabíjačku. Najnovšie kroky od spoločnosti Apple však tieto správy čiastočne vyvracajú.

iPhone 12 môže mať predsa len nabíjačku v balení

Ako sa hovorí, nádej umiera posledná. V tomto prípade musíme byť so všetkými tvrdeniami mimoriadne opatrní, no vďaka úniku aspoň vieme, že v Apple s 5W nabíjačkou zrejme nekončia. Cupertinský gigant sa totiž rozhodol zaregistrovať nové adaptéry v rámci certifikačných procesov UL Demko, Safety Korea a 3C.

Vo všetkých prípadoch sa podarilo objaviť 2 nové nabíjačky pre iPhone. V jednom z nich ide o spomínaný 5W adaptér a v druhom o prepracovaný 20W adaptér, o ktorom sme písali už dávnejšie. Ten je označený pod známym kódom „A2305“.

Ťažko povedať, čo majú tieto kroky vlastne znamenať, no naznačujú nám, že rozloženie nabíjačiek v krabiciach môže byť rovnaké, ako v roku 2019. iPhone 12 s 5,4″ a 6,1″ displejom by teda dostal 5W adaptér a iPhone 12 Pro so 6,1″ a 6,7″ displejom až 20W adaptér.

Aktuálne zariadenia podporujú maximálny výkon nabíjania na úrovni 18W. V Apple ho posunú na 20W s tým, že by sa malo ešte stále jednať o relatívne rozumnú a bezpečnú hranicu, ktorá nepoškodí akumulátor.

Uvidíme, ako to napokon celé dopadne vo finále. Ak by v cupertine odstránili iba EarPods, no adaptér by ponechali, dokázali by sme to určite prekúsnuť. Čo si o tom myslíte vy? Napíšte nám do komentára.

iPhone 12 - poznáme rozlíšenie všetkých modelov. Poteší vás!
iPhone 12 môže mať predsa len nabíjačku v balení.

zdroj

Prečítajte si tiež  Bezdrôtové nabíjanie v iPhone 8 potvrdené!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.