Už niekoľko týždňov beží výroba iPhonu 12, ktorý sa dostane do predaja v októbri 2020. Dnes sa na internete objavili ďalšie fotografie displeja, ktoré patria najmenšiemu modelu. Postaral sa o ne spoľahlivý leaker – Mr. White.

iPhone 12 a únik OLED displeja

Určite ste už počuli o tom, že Apple začne tento rok predávať iPhone 12 v zmenšenej, 5,4″ verzií. Okrem procesoru A14 Bionic či 5G pripojenia dostane aj špičkový OLED displej. Práve ten je hlavným predmetom dnešného úniku.

Fotografie sa dostali na internet prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Podpísal sa pod ne Mr. White, ktorý už v minulosti viackrát zdieľal (neskôr) potvrdené informácie, ohľadom nových produktov. Nemáme teda dôvod pochybovať o ich pravosti.

Veľký výrez a iný konektor

Je možné, že váš pohľad padol v prvom rade na notch. Ten pôsobí úplne rovnako ako dnes. Faktom ale ostáva, že by mal byť zredukovaný (cca o 1/7). Nepozeráte sa totiž na 5,8″ model ale na najmenší 5,4″ iPhone 12. Opticky to trochu skresľuje.

- Reklama -

Miernym sklamaním je samotné riešenie výrezu. Úniky zo začiatku roka 2020 naznačovali, že reproduktor bude presunutý nad biometrické senzory (Face ID) a kameru, čím sa ušetrí miesto. To sa ale podľa všetkého neudeje…

Pokiaľ sa pozriete na spodnú časť displeja, možno si všimnete prepracovaný konektor. Ten je trochu iný, ako na iPhone 11 alebo iPhone 11 Pro. Spôsobené to môže byť viacerými vecami.

V prvom rade sa hovorí o veľkých zmenách na základnej doske. Tá by sa mala premiestniť na spodnú stranu zariadenia, kvôli úspore miesta a novým technológiám. Súvisieť to môže priamo s príchodom 5G siete, ktorá má mať na tomto mieste svoju anténu.

iPhone 12 bude konštrukčne kompletne prepracovaný a platí to o všetkých štyroch modeloch. Zásobník pre SIM karty sa napríklad presunie z pravej strany na ľavú (priamo pod tlačidlá hlasitosti). Nechajme sa prekvapiť, ako to napokon dopadne.

V dohľadnej dobe by sme sa mohli dočkať ďalších zaujímavých únikov. Nakoľko je výroba v pokročilom štádiu, často sa von dostávajú komponenty, ktoré majú byť utajené… Tešíte sa?

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

7 KOMENTÁRE

 1. To akože važne 12ka bude mat tem nechutny monštruozny vyrez. Tak to je hanba , už aj najlacnejšie činske telefony sa ho zbavili. To bude zas grc

  • Nerozumiem tomu, veď berú displeje od Samsungu, ktorý to má už dávno v displejoch vyriešené. Buď Apple nezaplatil dosť, alebo im to Samsung nechcel predať ? Ak to nechávajú na svojich “slávnych” inžinierov z Cupertina, tak to si ešte počkáme…

 2. Jedna vec mi je divná, že vždy “unikajú” jednotlivé komponenty pekne postupne, akoby tie “úniky” niekto dávkoval – koordinoval. Veď je august, už muselo byť vyrobených tisíce (možno milióny) kompletných iPhone 12, ale únik kompletného nového modelu bude asi “naplánovaný “ až tesne pred Keynote, alebo dokonca aj nemusí byť vôbec. Keď neunikne celý iPhone, prečo (a to dosť často a v ťažkom predstihu) unikajú čriepky ? Veď niekde predsa musia montovať aj finálny produkt (a to nebude iba na jednom mieste) a tam nič neuniká ? Fakt zaujimavé – nemyslíte ?

  • Ahoj, či už to je divné alebo nie, tento jav sledujeme od roku 2014 (kedy sme svetapple založili) a boli všetky leaky tak na 90% presné. Samozrejme, že niektoré sú falošné, nedá sa to vždy overiť ale človek získa aspoň ako takú predstavu o tom, čoho sa vo finále dočkáme. To, že nevidíme celé iPhony ale len “čriepky” je však úplne logické. Fotografie pochádzajú z dodávateľských reťazcov spoločnosti Apple, kde pravdepodobne nemajú až tak prísne bezpečnostné pravidlá (aj keď nejaké určite majú) a tak sa komponenty dostanú na internet. Neviem ako funguje logistika výroby ale treba myslieť aj na to, že v čase, kedy Apple balí nový iPhone do krabíc už musí existovať aj finálna verzia nového iOS. V auguste to ešte určite nie je…

   • No uvidíme či “unikne” celý iPhone až tie milióny kusov začnú triediť a baliť do krabíc ? Ten ročný stále sa opakujúci scenár “únikov” je proste divný. Mám taký pocit, ako keby boli dokonca niektorí za to, od nahriznutého jablka aj platení…

    • Je to možné, nechcem konšpirovať samozrejme, ale z hľadiska mediálnej pozornosti by sa to kompetentným určite oplatilo 😀

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here