Už niekoľko týždňov beží výroba iPhonu 12, ktorý sa dostane do predaja v októbri 2020. Dnes sa na internete objavili ďalšie fotografie displeja, ktoré patria najmenšiemu modelu. Postaral sa o ne spoľahlivý leaker – Mr. White.

iPhone 12 a únik OLED displeja

Určite ste už počuli o tom, že Apple začne tento rok predávať iPhone 12 v zmenšenej, 5,4″ verzií. Okrem procesoru A14 Bionic či 5G pripojenia dostane aj špičkový OLED displej. Práve ten je hlavným predmetom dnešného úniku.

Fotografie sa dostali na internet prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Podpísal sa pod ne Mr. White, ktorý už v minulosti viackrát zdieľal (neskôr) potvrdené informácie, ohľadom nových produktov. Nemáme teda dôvod pochybovať o ich pravosti.

Veľký výrez a iný konektor

Je možné, že váš pohľad padol v prvom rade na notch. Ten pôsobí úplne rovnako ako dnes. Faktom ale ostáva, že by mal byť zredukovaný (cca o 1/7). Nepozeráte sa totiž na 5,8″ model ale na najmenší 5,4″ iPhone 12. Opticky to trochu skresľuje.

Miernym sklamaním je samotné riešenie výrezu. Úniky zo začiatku roka 2020 naznačovali, že reproduktor bude presunutý nad biometrické senzory (Face ID) a kameru, čím sa ušetrí miesto. To sa ale podľa všetkého neudeje…

Pokiaľ sa pozriete na spodnú časť displeja, možno si všimnete prepracovaný konektor. Ten je trochu iný, ako na iPhone 11 alebo iPhone 11 Pro. Spôsobené to môže byť viacerými vecami.

V prvom rade sa hovorí o veľkých zmenách na základnej doske. Tá by sa mala premiestniť na spodnú stranu zariadenia, kvôli úspore miesta a novým technológiám. Súvisieť to môže priamo s príchodom 5G siete, ktorá má mať na tomto mieste svoju anténu.

iPhone 12 bude konštrukčne kompletne prepracovaný a platí to o všetkých štyroch modeloch. Zásobník pre SIM karty sa napríklad presunie z pravej strany na ľavú (priamo pod tlačidlá hlasitosti). Nechajme sa prekvapiť, ako to napokon dopadne.

V dohľadnej dobe by sme sa mohli dočkať ďalších zaujímavých únikov. Nakoľko je výroba v pokročilom štádiu, často sa von dostávajú komponenty, ktoré majú byť utajené… Tešíte sa?

zdroj

Prečítajte si tiež  1.dávka pozadí pre iPhone 5/5s!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.