Nový iPhone 12 prináša vylepšenia, o ktorých sme zatiaľ ani nepočuli. Jedným z nich je aj podpora rýchlejšieho a stabilnejšieho osobného hotspotu. Ten je schopný využívať okrem pásma 2.4Ghz aj 5GHz.

iPhone 12 a 5GHz hotspot

Inžinieri zapracovali na komponentoch, ktoré si v rámci posledného Apple Eventu nevyslúžili pozornosť. Z nášho pohľadu je to škoda, nakoľko rýchlejší a stabilnejší osobný hotspot považujeme za užitočnú inováciu.

Ako informujú novinári z celého sveta, ich zariadenia podporujú zdieľanie internetu v pásme 5GHz. Oproti súčasným 2.4GHz je to zásadný posun smerom vpred.

iPhone 12 ponúka prepínač „Maximize compatibility“, pri ktorom si môžete zvoliť buď 2.4GHz alebo 5GHz. Pokiaľ je aktivovaný, zariadenie ponúka vyššiu prenosovú rýchlosť dát a takisto stabilnejšie pripojenie.

Problémom je ale slabší dosah a využívanie 5G. To na Slovensku nemáme k dispozícii. Aj keď sa teda jedná o šikovnú inováciu, v našej krajine si budeme musieť počkať na jej praktické využitie.

Každopádne, vylepšenie osobného hotspotu chválime. Len my v redakcii túto funkciu využívame často, hlavne počas cestovania, kde sa nechceme pripájať k verejným sieťam. 5GHz Wi-Fi sú už vo svete celkom rozšírené. Nakoľko však iPhone 11 neponúkal 5G, je celkom pochopiteľné, že nepodporoval ani toto pásmo pri zdieľaní internetu.

Na záver chceme upozorniť, že autorizovaný predajca m:zone bude naskladňovať nový iPhone 12/12 Pro medzi prvými. Stačí si len vybrať model, kliknúť na položku “Mám záujem” a vyplniť všetky potrebné údaje. Firma vás už bude kontaktovať a informovať o ďalšom postupe (kvôli predobjednávkam). Výhodou je aj nákup na splátky (24 mesiacov bez navýšenia) a výkup starého zariadenia.

zdroj

Prečítajte si tiež  5 vecí od Apple, ktorých dizajn je skutočne kontroverzný
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.