V Apple aktuálne pracujú na tom, aby zvládli predstavenie iPhonu 12 v relatívne normálnom období. Pred niekoľkými dňami potvrdila samotná spoločnosť, že máme rátať s meškaním na úrovni týždňov. Dnešný únik opisuje, ako pôjde táto novinka do predaja.

iPhone 12 príde na trh v etapách

Pokiaľ sa už tešíte na novú vlajkovú loď z dielne cupertinského giganta, určite ste počuli o tom, že pocítime mierne meškanie. Našťastie sa nebude jednať o nič strašné a predaj začne niekedy v októbri. V tomto prípade však nemusia byť okamžite dostupné všetky verzie…

O najnovšie správy sa postarala internetová stránka Digitimes. Jej kvalitné zdroje priamo v dodávateľských reťazcov uviedli, že iPhone 12 príde na trh v dvoch etapách.

Rozdelenie ale nebude také, ako by ste pravdepodobne očakávali (na štandardné verzie a modely Pro).

Firma by mala ako prvé začať predávať dva smartfóny so 6,1″ displejom. Neskôr ich doplní základnou verziou s 5,4″ displejom a vlajkovou loďou so 6,7″ OLED zobrazovacou jednotkou. Rozdiel bude na úrovni cca 2 týždňov.

Spúšťanie predaja v etapách nie je pre Apple žiadnou novinkou. Niečoho podobného sme sa dočkali naposledy v roku 2018, kedy si zákazníci mohli zakúpiť iPhone XR neskôr, ako iPhone XS či XS Max. Tento rok to bude teda podobné.

Nový iPhone 12 dostane vo všetkých prípadoch extrémne výkonný procesor Apple A14 Bionic, 5G pripojenie, OLED displej a mnoho ďalšieho… K dispozícií bude v 4 verziách, ktoré dostanú 3 uhlopriečky. Lacnejšie modely obdržia 2 šošovky fotoaparátu na zadnej strane, zatiaľ čo tie drahšie 3 šošovky + LiDAR skener. Uvidíme, ako to bude vyzerať naživo. Moc sa na to tešíme…

zdroj

Prečítajte si tiež  Prečo Apple nepredstavilo iPhone 12 počas posledného eventu?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.