Apple predstavilo iPhony už viac ako 2 týždne dozadu a hoci sa už začali rpedávať, stále existujú otázky, ktoré sa týkajú niektorých parametrov. Operačnú pamäť RAM sme vám už odhalili. Je to ale skutočný údaj? Informácie z portálu cultofmac naznačujú niečo iné. Ponúka iPhone 11 Pro/ 11 Pro Max 2GB RAM extra?

Ponúka iPhone 11 Pro/ 11 Pro Max 2GB RAM extra?

Spoločnosť Apple tento rok prekvapila s operačnou pamäťou RAM iba pri jednom zariadení. Konkrétne pri iPhone 11. Kým jeho predchodca, iPhone XR ponúkal kapacitu “iba” 3 GB, nástupca si prilepšil o 1 GB, čím sa dostal na hodnotu 4 GB. To čo nás však možno trochu sklamalo je kapacita profi modelov 11 Pro a 11 Pro Max. Obe menované novinky do vienka dostali “len” 4 GB RAM, čo je v porovnaní s konkurenciou predsa len trochu málo. Nehovoríme, že budú pomalé. To určite nie. Pri niektorých procesoch ale môžu kvôli tomuto údaju jednoducho zaváhať a to je problém.

Nové informácie z rôznych zdrojov blízkych spoločnosti Apple ale prezrádzajú, že nový iPhone 11 Pro/11 Pro Max má v skutočnosti 6 GB RAM. Bežný používateľ ich ale nemôže vidieť pretože pre systém nie sú dostupné. Malo by sa jednať len o “dodatok” pre fotoaparáty, ktoré vykonávajú extrémne náročné procesy a potrebujú na ich spracovanie väčšiu operačnú pamäť RAM. Toto by sa pri tom malo týkať pravdepodobne len drahšej verzie označenej ako Pro. Dôvodom by mal byť bezchybný chod zariadenia pri fotení v noci, na smart HDR či Deep Fusion.

Apple neudáva presné čísla, prezentuje sa hlavne svojou rýchlosťou

Ťažko povedať, či sa niekedy dozvieme odpoveď na otázku, či má iPhone 11 Pro o 2 GB viac ako udávajú bench-testy. Apple už odjakživa neprezentuje zariadenia v konkrétnych číslach. Napríklad aj na Keynote sa dozvieme maximálne toľko, že ide o najrýchlejší procesor na svete a pár detailov k tomu. O operačnej pamäti RAM nebýva nikdy reč. Informácie dokonca nenájdeme ani v technických špecifikáciach na oficiálnych stránkach spoločnosti. Presné čísla sa dozvedáme až zo spomínaných bench-testov. Tie ale evidentne nedokážu zistiť, či má fotoaparát 2 GB naviac alebo nie.

Ak by to teda bola pravda, pravdepodobne by sme sa k nej mohli dopátrať len veľmi ťažko ale kto vie. Možno sa k nej niekedy nejaký vývojár nájde informáciu v kódoch systému. Na druhú stranu takúto inofrmáciu zdieľajú rôzne osobnosti z technologického sveta, ktoré majú v Apple veľmi silné kontakty. Nezdá sa nám, že by riskovali svoje renomé kvôli jednému dosť rizikovému úniku… Čo si o tom myslíte vy?

iPhone 11 Pro 5,8 je najodolnejší tohtoročný model. - svetapple.sk
Ponúka iPhone 11 Pro/ 11 Pro Max 2GB RAM extra? Je to veľmi pravdepodobné. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here