Už nejaký ten piatok sa hovorí o tom, že iPhone 12 bude obsahovať 3D laserový snímač, ktorý bude fungovať, na princípe času odrazu lúča od objektu (ToF). To by malo výrazne pomôcť v zážitku z používania AR či VR a hlavne fotenia či natáčania videa. Dnes túto technológiu potvrdil ďalší dôležitý zdroj!

iPhone 12 prinesie tento rok 3D kameru!

Pred malou chvíľou sa na internete objavili informácie, ktoré pochádzajú od Fast Company. Tá sa odvoláva na kvalitné zdroje, priamo zo spoločnosti Apple.

Podľa nich mala jablková spoločnosť osloviť firmu Lementum, ktorá sídli v San Jose. Prosba je jasná. V Cupertine chcú zabezpečiť VCSEL lasery, ktoré budú pracovať pre 3D snímač. Ten sa má nachádzať, vo vrcholovej verzii smartfónov, s označením iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max.

Pokiaľ neviete, čo je to VCSEL laser, tak ide v princípe o prvok, ktorý zabezpečuje funkčnosť Face ID, na všetkých zariadeniach, ktoré boli predstavené po roku 2017 (vrátane iPhonu X). Špeciálne lasery dokážu poskytnúť aj funkčnosť technológii, ako sú populárne Animoji, alebo portrétny režim pre prednú kameru. Kamerový systém ToF by bol zásadným vylepšením naopak, pre zadnú kameru.

Pozrite sa na to, ako by mohol vyzerať iPhone 12/12 Pro na novom videu!
iPhone 12 prinesie tento rok 3D kameru!

Pokiaľ sa pýtate z akého dôvodu, tak vám to hneď, veľmi rýchlo vysvetlíme. Ako už bolo uvedené vyššie, technológia ToF odosiela do priestoru signály a potom ráta čas, ktorý ubehne od chvíle kým, sa odrazia od predmetu a prídu naspäť do zariadenia.

To umožňuje omnoho lepšie vnímanie hĺbky. Kvalita fotografii a videí by sa teda v tomto smere mohla zásadne zlepšiť. Okrem toho bude mať technológia aj výborný vplyv na rozvoj AR a VR.

Ako sme sa len nedávno dozvedeli, spoločnosť Apple ráta s veľkým využitím rozšírenej reality aj v iOS 14. Toto by bola teda logická cesta, ako ju podporiť. O všetkom ale samozrejme ešte nevieme, akonáhle vyplávajú na povrch nové správy, budeme vás o nich informovať medzi prvými.

iPhone 12 mini bude pre mnohých stelesnením dokonalého zariadenia.
iPhone 12 prinesie tento rok 3D kameru!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.