Jedna z najočakávanejších noviniek tohto roka zrejme nebude realitou. Cupertinský gigant sa dlhodobo usilovať, aby vylepšil obnovovaciu frekvenciu displeja pri svojom nadchádzajúcom iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Podľa najnovších únikov od spoľahlivých zdrojov Maxa Weinbacha však nevyšli testy.

iPhone 12 Pro a 12 Pro Max nedostane 120 Hz displej

Začiatkom tohto mesiaca o tom hovoril známy analytik Ross Young. Teraz informácie potvrdzuje aj ďalší zdroj, ktorý patrí medzi najlepšie informované vôbec. Suma sumárom to vyzerá tak, že iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max skutočne nedostanú kvalitnejší 120 Hz displej.

Namiesto toho tu bude prítomný „len“ štandardný 60 Hz OLED panel, ktorý poznáme napríklad z iPhonu 11 Pro či iPhonu 11 Pro Max. Je to obrovská škoda, nakoľko práve vyššia obnovovacia frekvencia mala byť jedným z najväčších lákadiel na kúpu nového zariadenia. Čiastočne ju dokonca potvrdili aj beta verzie iOS 14, takže sa nám stále nechce veriť tomu, že to nebude realita.

Dôvodom „nenasadenia“ tejto novinky sú vraj neúspešné testy v Cupertine. Apple sa snažilo, ako to len išlo, no jeho prototypy zlyhávali na plnej čiare. 6,1″ iPhone 12 Pro mal údajne zlyhať 3x z 20 pokusov. Jeho väčší, 6,7″ braček, iPhone 12 Pro Max potom dokonca 4x z 20 pokusov. V sériovej výrobe by to bolo neakceptovateľné a preto sa kompetentní rozhodli, že s technológiou radšej prídu o niečo neskôr, pravdepodobne v roku 2021.

Samozrejme aj keď infomácia pochádza z kvalitného zdroja, stále ju netreba brať na 100% vážne. Existuje tu malá šanca, že sa leakeri mýlia a opak sa stane realitou. Bodaj by…

iPhone 12 Pro ponúkne 120Hz displej. Potvrdil to ďalší zdroj.
iPhone 12 Pro a 12 Pro Max nedostane 120 Hz displej. Apple zlyhalo v testovaní.
Prečítajte si tiež  iPhone 16 prinesie revolučné batérie. Budú hustejšie a vydržia dlhšie na jedno nabitie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.