Určite s nami budete súhlasiť, keď prehlásime, že jedna z najzaujímavejších zmien, ktorú pri iPhone 12 očakávame, je prepracovaný 120Hz displej. O jeho príchode informovalo viacero zdrojov a analytikov. Jednému z nich sa to však predsa len nezdá. Ross Young tvrdí, že iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max nebudú mať zobrazovaciu jednotku s vysokou obnovovacou frekvenciou.

iPhone so 120Hz displejom až v roku 2021

O príchode nového ProMotion displeja so 120Hz do iPhonu 12 Pro a 12 Pro Max informovalo už viacero ľudí. Mali by sme spomenúť najmä renomovaných analytikoch z DigiTimes či leakerov, Maxa Weinbacha, Ice Universa a Jona Prossera.

Aj keď všetci majú svoje kontakty priamo v dodávateľských reťazcoch a v Apple, evidentne nie sú úplne rovnaké ako tie, s ktorými pracuje Ross Young. Vo svojom najnovšom príspevku na Twitteri hovorí, že avizovanú technológiu v roku 2020 zatiaľ neuvidíme.

Odvoláva sa pri tom na svoje vlastné zdroje, ktoré mu vo všetkých prípadoch oznámili, že iPhone 12 Pro a ani iPhone 12 Pro Max ešte nebudú mať 120Hz displej. Podľa jeho teórie ho Apple nasadí až pri ďalšej generácii, v roku 2021.

iPhone 12 Pro ponúkne 120Hz displej. Potvrdil to ďalší zdroj.
iPhone 120 Hz ProMotion displej

Dôvodom je príchod (v roku 2021) LTPO technológie s nižším príkonom. Ešte pred tým, ako začnete byť z tejto správy smutní, radi by sme pripomenuli dôležitú vec. Len pred pár dňami sme zverejnili príspevok, ktorý ukazuje jasný dôkaz o možnosti zmeny obnovovacej frekvencie priamo v iOS 14 beta 1. Na čo by tu takáto funkcia bola, keď všetky aktuálne modely zvládnu „len“ 60Hz?

Z nášho pohľadu je teda oveľa pravdepodobnejšie, že sa ProMotion displeja o pár mesiacov dočkáme, ako keby sme naň mali ešte čakať. Zabúdať nemôžeme ani na to, že Apple chce byť v tejto oblasti vždy číslo 1. Pokiaľ by však ponúkalo stále iba 60Hz, bolo by to veľké zaváhanie. Konkurencia už dávno beží na 90-120Hz displejoch.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple Watch SE získate už za 269,00 € u autorizovaného predajcu Apple!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -