Hoci Apple ešte ani nepredstavilo iPhone 12 s 5G, podľa novej správy od analytickej firmy Strategy Analytics sa očakáva, že jablková spoločnosť bude mať vedúce postavenie na trhu s 5G smartfónmi v roku 2020.

iPhone 12 s 5G bude na budúci rok viesť trh smartfónov

Očakáva sa, že Apple už na budúci rok predstaví iPhone 12 a iPhone 12 Pro s 5G. Popredná analytická firma dnes predpovedá, že s ním bude mať jablková spoločnosť dominantný podiel na trhu.

- Reklama -

Podľa jej prehlásenia Apple doslova musí túto technológiu predstaviť. Pokiaľ by tak firma neurobila, stratila by výsoké postavenie na trhu. Ak to ale naopak urobí, získa oveľa silnejšiu pozíciu. Tu teda ani netreba polemizovať ďalej. To, že Apple chce byť v tomto smere popredný výrobca potvrdzuje aj nedávna akvizícia časti Intelu.

Strategy Analytics ďalej predpovedá, že hoci sa bude Applu dariť na budúci rok najlepšie, dlhodobo bude držať pozíciu niekto iný. Konkrétne to bude spoločnosť Samusng, čo je aj celkom logické. V jej portfóliu sa nachádza oveľa viac smartfónov (aj nižších) tried, ktoré už dnes ponúkajú alebo v budúcnosti budú ponúkať technológiu 5G.

iPhone 12 by mal pripomínať iPhone 4 svojim kovovým rámom. - svetapple.sk
iPhone 12 by mal pripomínať iPhone 4 svojim kovovým rámom. – svetapple.sk

Samsung by mal mať teda vedúce postavenie na trhu vrámci dlhšieho časového úseku. 5G samartfónov v roku 2020 ale predá viacej spoločnosť Apple. Momentálne nevieme predpovedať, či 5G bude už aj súčasťou iPhonu SE 2. Pravdepodobne však nie.

Z toho si môžeme vyrátať, že Apple toto postavenie získa až za posledné 3 mesiace predaja. iPhone s 5G príde na trh podľa všetkého až v septembri 2020. Apple sa bude držať svojich štandardných termínov predstavenia nových produktov. Keďže to firme veľmi dobre funguje, nemá dôvod to meniť.

Huawei mal dobré našliapnuté, skončí však jednotkou „len“ v Číne

Veľmi zaujímavé predpovede sa týkajú aj čínskeho popredného výrobcu smartfónov, spoločnosti Huawei. Ten má tiež v dnešnej dobe viacero zariadení, ktoré podporujú pripojenie 5G. Ako sa však ukazuje, kvôli udalostiam z tohto roka a kvôli zákazu obchodovania v USA, bude držať dominanciu maximálne vo svojej „rodnej“ krajine a teda v Číne.

Operačný systém Huawei - unikli prvé screenshoty
Huawei – svetapple.sk

Na základe týchto formácii to teda vyzerá veľmi zaujímavo. Človek by možno ani nebol povedal, aký veľký záujem bude technológia 5G vzbudzovať. Ťažko sa nám to hodnoti prevažne zo Slovenska. Dôvod je jasný.

Kým niekde v USA alebo v Číne už veselo budujú siete, ktoré budú možno aj na budúci rok funkčné, u nás sú tieto vyhliadky omnoho horšie. Nevieme kedy sa dočkáme celoštátneho pokrytia s 5G ale skôr ako na rok 2022 alebo 2023 to teda nevidíme. Experimentálne testovanie siete je ale dostupné už aj u nás!

5G nebude len výsadou iPhonu. Dostane sa aj do MacBooku. - svetapple.sk
5G nebude len výsadou iPhonu. Dostane sa aj do MacBooku. – svetapple.sk


Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.