Ani začiatok týždňa sa nezaobišiel bez čerstvých únikov priamo z jablkovej spoločnosti. Tentokrát sa o ne postaral spoľahlivý leaker @komiya_kj, ktorý nám ukázal schému iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro. Prezrádza mnohé potrebné detaily.

iPhone 12 a uniknuté schémy

Počas tohto roka sa to kompetentným opäť nepodarilo. Utajiť projekt ako iPhone 12 je v súčasnosti prakticky nemožné. Pracuje na ňom jednoducho príliš veľa osôb po celom svete, ktoré môžu čokoľvek vyzradiť. Dnes sme sa konečne dočkali záberov, ktoré nám ukazujú, ako budú riešené kamerové moduly.

Týka sa to pochopiteľne iPhonu 12 Pro (základné 5,4″ a 6,1″ verzie dostanú rovnaké uloženie ako iPhone 11 z minulého roka). Väčšina doterajších únikov hovorila o rozmiestnení do štvorca. Zo symetrického hľadiska by to dávalo asi najväčšiu logiku. V Apple však evidentne uvažujú ináč.

Podľa nových schém dostane iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max rovnaké uloženie ako minuloročné verzie. Rozdiel bude ale v tom, že sa do spodnej časti nasťahuje malý LiDAR skener. V súčasnosti sa na tomto mieste nachádza mikrofón. Ten by mal byť podľa všetkého presunutý hore, vedľa LED diódy.

Ťažko povedať, prečo sa dizajnéri a inžnieri rozhodli napokon pre toto riešenie. Podľa všetkého to má niečo spoločné so šetrením miesta vo vnútri zariadenia. To sa tak bude dať využiť iným, rozumnejším spôsobom.

Menší notch a rámiky

Okrem zmeny v oblasti kamerového modulu prídu veľké zmeny aj na prednej strane. Každý si pravdepodobne všimne, že sa zmenšil výrez, v ktorom je umiestnená kamera, mikrofón a senzory pre Face ID.

Rozdiely síce nebudú také výrazné, ako na prvotných únikoch, no celkovo sa rozmery tohto prvku značne minimalizujú (aby mal používateľ k dispozícií čo najväčšiu plochu displeja). Najviac to bude pochopiteľne vidno pri iPhone 12 Pro Max so 6,7″ uhlopriečkou. Naopak, ak si kúpite najmenší iPhone 12 s 5,4″ displejom, pravdepodobne s tým budete mať menší problém.

Miernym spôsobom sa má zmeniť aj tvar zariadení a samozrejme zobrazovacej jednotky. Všimnite si najmä detaily v okrajoch. Vďaka použitiu technológie OLED bude Apple schopné eliminovať aj hrubé rámčeky, ktoré boli často vyčítané iPhonu 11 a iPhonu XR (2018).

Na nás pôsobia tieto zmeny veľmi dobre, no chceme počuť aj váš názor. Napíšte nám do komentára, či sa na nový iPhone tešíte a či dizajnovú zmenu považujete za správny krok. budeme zvedaví na vaše reakcie…

Prečítajte si tiež  Z iOS 17 sa na iOS 16 už nedostanete. Apple túto možnosť zakázal
iPhone 12
iPhone 12 koncept

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.