Hoci nový iPhone SE 2 (iPhone 9) neprinesie žiadne zmeny v dizajne, modely 12 a 12 Pro by mali byť úplne iné ako aktuálna generácia. Apple použije tvary, ktoré poznáme z iPadu Pro 2018/ 2020. Tvrdí to dnešná správa od Bloomberg a Ming-Chi Kua.

iPhone 12 Pro bude vyzerať ako iPad Pro 2020.

Apple predstavilo tretiu generáciu iPadu Pro v roku 2018. Jednalo sa o významný zásah do dizajnu, kedy sa rámiky absolútne minimalizovali a firma sem zakomponovala Face ID či ovládanie gestami. Zariadenie používa veľmi jednoduché tvary, ktoré obsahujú rovné hrany podobne, ako to mal iPhone 4/4S v rokoch 2010/2011.

Určite bude mnoho z vás súhlasiť keď napíšeme, že práve iPad Pro vo svojej tretej a štvrtej generácii patrí medzi najkrajšie Apple produkty, aké sú momentálne v ponuke. Čoskoro by sa mohol pridať aj iPhone 12/12 Pro!

Ming-Chi Kuo v spolupráci s Bloombergom vydal správu, v ktorej približujú dizajn tohto zariadenia. Zo všeobecného hľadiska by sa mal výrazne priblížiť k tomu, čo poznáme z vyššie spomenutého iPadu. Zariadenie bude mať teda ploché hrany.

iPhone 12 Pro
iPhone 12 Pro bude vyzerať ako iPad Pro 2020.

Medzi rámikom a displejom bude stále jemné zaoblenie avšak nemá byť až také výrazné, ako na súčasnej generácii iPhonu. Materiály očakávame totožné ako máme dnes. Pri Pro modeloch bude teda použité matné sklo a nehrdzavejúca oceľ. Základné „dvanástky“ budú ponúkať lesklé sklo a hliník.

Čo sa týka výrezu displeja, tak stále nie je celkom jasné, ako si s ním Apple poradí. Niektorí tvrdia že úplne zmizne, iní že sa zásadne zmenší. Nech už to bude akokoľvek, niečo sa s ním bude diať určite a to je dobré. Na dnešné pomery je nadpriemerný a možno aj zbytočne veľký…

Pribudne LiDAR a vylepšia sa fotoaparáty

Na zadnej strane pri modeloch 12, očakávame rovnaké šošovky ako v prípade iPhonu 11. Bude tu teda širokouhlý objektív a ultraširokouhlý objektív. Apple jednotlivé čipy značne vylepší. Základný fotoaparát by mohol dostať rozlíšenie až 64 Mpx!

Pre iPhone 12 Pro chystajú inžinieri presne to, čo sa nachádza aj v iPade Pro 2020. Je to samozrejme revolučný LiDAR skener. Telefón ponúkne tri prepracované šošovky a takisto čierny kruh, ktorý bude predstavovať novú technológiu, pre rozšírenú realitu.

Na záver by sme mali spomenúť, že iPhone 12/12 Pro príde na trh možno až v októbri. Dôvodom je aktuálna pandémia koronavírusu, COVID-19, ktorá so sebou prináša cestovné obmedzenia. Uvidíme, čo nám prinesú ďalšie úniky…

Prečítajte si tiež  iPad Air 4. generácie príde do predaja už na budúci týždeň.
iPhone 12 Pro Max bude mať naozaj obrovský displej!
iPhone 12 Pro bude vyzerať ako iPad Pro 2020.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.