iPhone 12S bez nabíjacieho kábla

To čo sme si ešte minulý rok nevedeli predstaviť sa dnes stáva realitou. Ak by vám niekto povedal, že iPhone 12 (a všetky ostatné verzie) nedostane nabíjací adaptér alebo slúchadlá EarPods, pravdepodobne by ste ho vysmiali.

Žiaľ, v Cupertine to mysleli vážne a v záujme šetrenia planéty zrealizovali dosť kontroverzný krok. No a aj keď to vyzerá tak, že Apple nám už nemá čo zobrať, pokojne môže ísť ešte ďalej.

V súčasnosti nájdete v balení nových iPhonov (okrem návodov, nálepky a pinzety na SIM kartu) aj štandardný USB-C lightning kábel. Pokiaľ ho dnes považujete za štandard, na budúci rok sa to môže zmeniť. Naznačujú nám to posledné kroky technologického giganta.

V niektorých krajinách začal svojim zákazníkom rozposielať dotazník, v ktorom zisťuje, akým spôsobom používajú svoje zariadenie a napájacie káble. Pokiaľ firma získa dostatočný feedback a vyhodnotí, že ľudia vlastnia viacero kusov tohto príslušenstva, ľahko sa môže stať, že krabičky budú na budúci rok ešte tenšie.

Ako iste viete, Apple tým nešetrí len planétu ale aj svoju vlastnú kasu. Jednak nemusí riešiť výrobu káblov, logistiku a v neposlednom rade si zníži náklady na prepravu vďaka nižšej váhe a rozmerom balení. Samozrejme, na cene iPhonu sa to nijako neodzrkadlí.

Na záver len pripomenieme, že Apple chystá už pri iPhone 12S čisto bezdrôtové nabíjanie (bez lightning portu). Možno, že samotný dotazník súvisí práve s touto inováciou. Nechajme sa prekvapiť. Do komentára nám napíšte, ako sa na to pozeráte vy.

Prečítajte si tiež  Instagram prichádza s novinkami
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.