iPhone 12S bez nabíjacieho kábla

To čo sme si ešte minulý rok nevedeli predstaviť sa dnes stáva realitou. Ak by vám niekto povedal, že iPhone 12 (a všetky ostatné verzie) nedostane nabíjací adaptér alebo slúchadlá EarPods, pravdepodobne by ste ho vysmiali.

Žiaľ, v Cupertine to mysleli vážne a v záujme šetrenia planéty zrealizovali dosť kontroverzný krok. No a aj keď to vyzerá tak, že Apple nám už nemá čo zobrať, pokojne môže ísť ešte ďalej.

- Reklama -

V súčasnosti nájdete v balení nových iPhonov (okrem návodov, nálepky a pinzety na SIM kartu) aj štandardný USB-C lightning kábel. Pokiaľ ho dnes považujete za štandard, na budúci rok sa to môže zmeniť. Naznačujú nám to posledné kroky technologického giganta.

V niektorých krajinách začal svojim zákazníkom rozposielať dotazník, v ktorom zisťuje, akým spôsobom používajú svoje zariadenie a napájacie káble. Pokiaľ firma získa dostatočný feedback a vyhodnotí, že ľudia vlastnia viacero kusov tohto príslušenstva, ľahko sa môže stať, že krabičky budú na budúci rok ešte tenšie.

Ako iste viete, Apple tým nešetrí len planétu ale aj svoju vlastnú kasu. Jednak nemusí riešiť výrobu káblov, logistiku a v neposlednom rade si zníži náklady na prepravu vďaka nižšej váhe a rozmerom balení. Samozrejme, na cene iPhonu sa to nijako neodzrkadlí.

Na záver len pripomenieme, že Apple chystá už pri iPhone 12S čisto bezdrôtové nabíjanie (bez lightning portu). Možno, že samotný dotazník súvisí práve s touto inováciou. Nechajme sa prekvapiť. Do komentára nám napíšte, ako sa na to pozeráte vy.

- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

  1. “Potešia” tým každého, kto používa príslušentsvo s lightning koncovkou – napr. ja termokameru (Flir One Pro). Ale takých nás je málo a stále sa bude dať siahnuť po staršom modeli…
    Ale ak by lightning naozaj zrušili a ludia by dostali / museli si dokupit nový magsafe / niečo podobné, tak to by už moc eko nebolo. To už radšej výmena za USB-C (mne momentálne vyhovuje najviac lightning (s USB-A), iPhone 12, BeatsX, iPad Air 2019, AW3), ale jeden kábel s usb-c by som doma našiel. Bezdrotovú nabijačku nie. No a keď už chcel byť Apple tento rok eko, mohol dať vybrat aké USB-A/C chce pouzivateľ Apple watch pribaliť / doplniť k baleniu. Si zober, ze clovek ktorý si kúpi iPhone 12 a Apple watch 6 a nemá staré nabíjačky / PC / smart zasuvky, tak si musí kúpiť jednu nabijacku s USB-a a jednu s USB-c, pripadne len jednu z nich a buď nový kabel k telefónu abo k hodinkám. Paradoxne mne to USB-B vyhobuje najviac. Kábel ligtning usb-c mam stale nepouzitý v krabičke.
    No je vzdy co vytknúť k tej ekológii 🙂 Ale jasné, menej doplnkovych produktov = menej odpadu, nizsia vaha = menej paliva, mensia krabicka = viac baleni, cize viac eko urcite su a aj nizsie naklady na vyrobu maju 🙂 .
    PS: Ono už dlho sa špekuluje v EU, a tusim to už aj schvalili, len neviem ci sa dohodli na datume platnosti, ze by sa mali zjednotiť konektory nabijačiek, možno i toto je dovod Applu prečo chce odstrániť lightning. Mne osobne bude chýbať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here