Od iPhonu 12 nás delí iba niekoľko týždňov. Na internet sa začínajú dostávať prvé informácie ohľadom jeho nástupcu. Hoci sú veľmi čerstvé, určite vás zaujmú. Novinka by mohla dostať omnoho lepší fotoaparát.

iPhone 12S bude o kvalitnejších fotografiách

Určite s nami budete súhlasiť keď napíšeme, že iPhone je jeden z najlepšie fotiacich smartfónov na trhu. Budúca generácia (iPhone 12) síce prinesie vylepšenia, no tie nebudú výrazné.

Dokonca sa nezmení ani rozlíšenie. Aj naďalej si zachová 12MP. Upgradom však prejdú jednotlivé senzory. Budú o niečo väčšie (cca 10%) a poskytnú kvalitnejšie zábery pri zhoršených svetelných podmienkach. V tme svoju úlohu zohrá aj LiDAR skener (len v modeloch Pro).

Prekvapenie príde až v roku 2021. iPhone 12S má dostať 48-64MP rozlíšenie pre jednotlivé šošovky. To nie je všetko. Podľa úniku Apple zapracuje aj na štvornásobnom optickom zoome.

Fanúšikovia videa si budú môcť užívať natáčanie v 8K pri 60fps. Inovácie sa dočká aj Face Time kamera. Rozlíšenie sa odhaduje na 18-24MP. Aj keď sa tieto informácie týkajú testovacích prototypov, veľa z nich sa môže dostať do sériovej výroby.

Potrebujeme 48-64MP fotoaparát?

Navýšenie počtu megapixelov síce znie lákavo, no v praxi nemusí byť až také „užitočné“. Ako správne poznamenal jeden z našich čitateľov, nárast MPX prináša zmenšenie svetlo-citlivej bunky na čipe.

Vo finále sa tak objaví vyšší šum pri zhoršených svetelných podmienkach. Tým si Apple určite nepomôže. 12MP je oproti 108MP (Samsung, Xiaomi) na papieri málo, no spýtajte sa sami seba, či ste niekedy potrebovali viac. My v redakcii určite nie…

zdroj

Prečítajte si tiež  5 pozadí od SvetApple.sk pre iPhone a iPad |#9
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.