iPhone 12S s lepším ultraširokouhlým fotoaparátom

Príchod ultraširokouhlej šošovky do iPhonu 11 (2019) bol dobrým ťahom. Zábery v štýle „fish-eye“ (pri 120 stupňoch) sú medzi používateľmi veľmi populárne. Stále však trpia nedostatkami, ktoré by mal vyriešiť pripravovaný iPhone 12S. Podľa posledného úniku od analytik Ming-Chi Kua (presnosť 77,5%) prejde tento objektív zásadným zlepšením.

V iPhone 12 sa skladá z 5 prvkov, ponúka 12MP rozlíšenie, pevné zaostrovanie a v neposlednom rade aj clonu f/2.4. Každý technologický nadšenec tu ale vidí určitý priestor na upgrade.

Známy analytik predpokladá, že na budúci rok uvidíme ultraširokouhlé šošovky s podobným rozlíšením, no zato so 6 prvkami, automatickým zaostrovaním a s clonou f/1.8.

Aj bežný používateľ pocíti výrazné zlepšenie kvality záberov počas zhoršených svetelných podmienok. Dnes je to v rámci bežného slnečného prostredia bezproblémové. Ak je ale šero alebo tma, ultraširokouhlý objektív zvykne vykazovať nepríjemný šum a to je problém.

Slnečnú clonu f/1.8 ponúka iPhone 11 v rámci bežnej, širokouhlej šošovky. Pokiaľ vlastníte tento model, sami si môžete porovnať, aký je to rozdiel v porovnaní s ultraširokouhlou šošovkou, ktorá má clonu f2.4. iPhone 12 priniesol aj pri štandardnom objektíve zlepšenie a posunul sa z f/1.8 na f/1.6.

Na záver ešte doplníme, že ďalšia generácia (s pravdepodobným názvom) iPhonu 12S získa kvalitnejší 120Hz ProMotion displej, výkonný čip A15 Bionic (5nm) a možno aj odstránenie fyzického nabíjacieho konektora (to bude prebiehať bezdrôtovo cez lightning).

Nechajme sa prekvapiť. Myslíte, že iPhone potrebuje zlepšiť ultraširokouhlý fotoaparát? Dajte nám vedieť v komentároch ako sa na to pozeráte vy.

Prečítajte si tiež  Prvýkrát sa hovorí o tom, že iPhone 12 môže zdražieť. Je to reálne?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.