Zatiaľ čo celý svet čelí kríze polovodičov, ktorá sužuje najmä automobilový priemysel, nedávna správa naznačuje, že inteligentné telefóny a tablety budú ako ďalšie na rane. Spoločnosť Apple nie je výnimkou, no napriek tomu sa nebojí uzatvárať obrovské zmluvy.

Na internete sa objavili správy, že tento technologický gigant objednal viac ako 100 miliónov procesorov A15 Bionic, ktoré by sa mali objaviť v pripravovanom iPhone 13 a teoreticky aj ďalších produktoch (napríklad iPad mini 6, iPad Air 5 a podobne).

S informáciou prišiel po prvýkrát spoľahlivý portál CNBeta, ktorý sa v nej odvolával na svoje zdroje z dodávateľských reťazcov. Apple malo uzatvoriť túto zmluvu konkrétne s výrobcom TSMC, s ktorým spolupracuje už roky.

A15 Bionic bude technicky podobný ako A14 Bionic

Revolúcia s 5nm čipmi od Apple? Zabudnite

Vďaka uvedeným novinkám sme sa dozvedeli aj viacero podrobností ohľadom nového procesora, ktorý má poháňať každý iPhone 13. Ak čakáte revolúciu v podobe zmeny výrobného procesu, tej sa jej určite nedočkáte. A15 Bionic sa bude spoliehať opäť na 5nm a až jeho nástupca môže prejsť na 4nm či dokonca 3nm.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro bude vyrobený z titánu. Apple mieri do sféry luxusných produktov

Po technickej stránke má opäť ponúkať šesť samostatných jadier, pričom dve budú poskytovať vysoký výkon a štyri sa budú starať o maximálnu úsporu energie. Totožné rozloženie má aj čip A14 Bionic, ktorý sa nachádza v iPhone 12 či iPade Air 4. generácie.

Inžinieri však musia vykonať nejakú zmenu a tú pocítime najmä vo výkone. Apple sa zameralo na jeho zvýšenie, ktoré síce nebude dramatické ale určite aspoň citeľné. Taktiež sa v Cupertine sústredili na to, aby čip predĺžil výdrž batérie. Dôvodom sú nové technológie ako 5G či 120Hz displej so silným odberom energie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -