iPhone 12S a mmWave 5G mimo USA

Podľa poslednej správy, zverejnenej portálom Macrumors, je tchajwanská spoločnosť Qiqi v procese prijímania veľkej objednávky mmWave antén, určených pre tohtoročnú zostavu iPhonu 12S. Súvisieť to má aj s nedávnym vyjadrením podpredsedu spoločnosti Xieho Hongbu, ktorý tvrdí, že tento rok sa zásadne zvýšia dodávky komponentov súvisiacich s 5G pripojením.

mmWave antény pre aktuálny iPhone 12, ktoré sú dostupné len v modeloch predávaných na území USA, produkuje japonská firma Murata Manufacturing. Aj tá sa bude podieľať na výrobe antén pre iPhone 12S v nasledujúcich mesiacoch.

- Reklama -

Do spoločnosti Qiqi údajne investoval aj ďalší veľký dodávateľ technologického giganta Wistron. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa tak malej a relatívne neznámej firme podarilo zapojiť do dodávateľského reťazca Apple. Qiqi zjavne úzko spolupracuje s Qualcommom na 5G a Wi-Fi 6 komponentoch, čo bolo kľúčovým rozhodujúcim faktorom pri výbere.

V Spojených štátoch majú všetky modely iPhonu 12 a iPhonu 12 Pro k dispozícii mmWave (podivný pásik na bočnom ráme zariadenia) aj Sub-6GHz 6G. Prvá menovaná technológia je vlastne rýchlejšia forma 5G pripojenia, ktorá je ale na druhú stranu menej rozšírená a poskytuje slabší dosah. Vo zvyšných svetových krajinách zakúpite iPhone 12 „iba“ so Sub-6GHz 6G.

Správa pojednávajúca o veľkej objednávke mmWave antén a zdvojnásobení dodávateľov signalizuje, že Apple plánuje poskytnúť mmWave aj v iných krajinách, prípadne rovno po celom svete. Horúcimi adeptmi sú napríklad Veľká Británia, Nemecko, Kanada, Čína a Japonsko. Inde by rýchlejšie 5G zatiaľ nedávalo zmysel.

Na záver len dodáme, že Qiqi patrí medzi lídrov v oblasti navrhovania antén pre notebooky. Aj to je jeden zo segmentov, ktorý je pre spoločnosť Apple zaujímavý, nakoľko chce časom zakomponovať 5G aj do svojich počítačov. Budúcnosť je skutočne atraktívna, čo poviete?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.