Už o pár týždňov nám spoločnosť Apple predstaví úplne nový iPhone 13. Zariadenie bude postavené na platforme predchodcu, no zákazníkovi ponúkne niekoľko drobných vylepšení dizajnu, ako aj viacero prepracovaných technológií.

Výrobca Foxconn, hlavný dodávateľ spoločnosti Apple teraz podľa South China Morning Post začal aktívne zháňať ďalších 200 000 pracovníkov v čínskom meste Zhengzhou, ktorí mu na budúci mesiac pomôžu s produkciou zariadenia.

Ako uvádza zástupca generálneho riaditeľa závodu Wang Xueho, najatie dostatočného množstva pracovných síl je najväčšou prekážkou produkcie v celej továrni. Foxconn musel preto ponúknuť veľmi štedré bonusy.

Personálny cieľ údajne podporujú aj miestne vlády, ktoré poskytli až 100 autobusov na vyzdvihnutie uchádzačov o zamestnanie z rôznych komunít a ich následne vysadenie pred bránami továrne, kde už majú všetko zabezpečené. Dôvody sú samozrejme ekonomické, pretože Apple veľmi dobre platí…

Na výrobu iPhonu 13 stále chýbajú státisíce ľudí

Foxcon verí, že do konca septembra najme ďalších 200 000 ľudí, pričom toto číslo bolo vypočítané zo súčasného tempa náboru.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 exkluzívny únik: Pozrite sa na detaily, o ktorých sa zatiaľ nepísalo

Továreň v meste Zhengzhou dokáže zamestnať až 350 000 pracovníkov na všetkých montážnych linkách, ktorí sú spolu schopní vyprodukovať až 500 000 iPhonov 13 denne. Pokiaľ by boli všetky kapacity obsadené, meškanie dodávok by nemuselo byť nijako výrazné.

Žiaľ, v súčasnosti ho môžu ovplyvňovať aj iné veci, ako napríklad kríza v oblasti polovodičov, ktorá zasiahla celý technologický a automobilový priemysel. Taktiež netreba zabúdať na pretrvávajúcu pandémiu COVID-19.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -