V posledných dňoch sa s únikmi o iPhone 13 doslova roztrhlo vrece. Zariadenie, ktoré má byť predstavené v septembri prinesie viacero zaujímavých technológií, na ktoré sa môžu tešiť prevažne profesionálni používatelia.

iPhone 13 Pro

O posledné informácie sa postaral známy leaker Mark Gurman (dlhodobá presnosť až 89,1 %) z agentúry Bloomberg, ktorý ich zdieľal vo svojej rozsiahlej správe.

Ako sám uvádza, zariadenie predstavené v roku 2021 sa pochváli rozsiahlejšími možnosťami pri natáčaní videa. Hoci nekonkretizoval jednotlivé vylepšenia, podľa iných zvestí by mohlo ísť napríklad o funkciu portrétneho režimu, ktorá by sa neobmedzovala iba na fotky. Pomôcť jej vraj môže aj LiDAR skener.

Umelci a tvorcovia sa tiež môžu tešiť na lepšiu prácu kamery počas zhoršených svetelných podmienok. Okrem nižšej clony pre všetky objektívy tomu dopomôže aj procesor A15 Bionic a umelá inteligencia.

Lepší zoom pre iPhone 13 Pro a 13 Pro Max

iPhone 13

Gurman nám tiež prezradil, že Apple tento rok plánuje zlepšiť optické zväčšenie. Vzhľadom na to, že teleobjektívom budú opäť disponovať len špičkové verzie s označením Pro, predpokladáme, že táto novinka sa nebude vzťahovať na základný iPhone 13 mini alebo iPhone 13.

V súčasnosti môžete obraz na iPhone 12 Pro opticky priblížiť 2x a v prípade iPhonu 12 Pro Max až 2.5x. Už o pár mesiacov by sme sa ale mohli dočkať očakávaného 5x optického zoomu, ktorým disponuje konkurencia.

Šepká sa tiež, že Apple v roku 2023 použije vo svojich smartfónoch periskop. To je ale vzialená budúcnosť.

Periskop v iPhone môže prísť už v roku 2022. Tvrdí to Ming-Chi Kuo!

Dajte nám vedieť do komentára, či sa na inovácie tešíte. Ktorý iPhone 13 si v roku 2021 plánujete kúpiť? Bude to dostupnejšia verzia alebo jeden z dvojice prémiových modelov?

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -