iPhone 13 je na Slovensku mimoriadne žiadaný smartfón a nie je to náhoda. Spoločnosť Apple v ňom použila prvotriedny hardvér, ktorý počíta s procesorom A15 Bionic, dvoma kvalitnými fotoaparátmi v zadnej časti a samozrejme veľkým akumulátorom, vďaka ktorému vydrží iPhone 13 na jedno nabitie pomerne dlhú dobu. Dôležitejšie však je, že tento model môžete teraz kúpiť v zľave za veľmi výhodnú cenu. A aj keď je predstavený iPhone 15, stále sa to oplatí.

Tento smartfón sa totiž spolieha na veľký a kvalitný 6,1″ OLED displej s vysokým rozlíšením 2340×1080 pixelov a maximálnym jasom až na úrovni 1 200 nitov. Vo vrchnej časti sa nachádza už zmenšený výrez pre systém Face ID, ktorý vás bude autentifikovať pomocou skenovania tváre a telefón tiež disponuje dodatočnou ochranou displeja s názvom Ceramic Shield. Samozrejmosťou je prvotriedne vypracovanie z hliníka a skla a taktiež prítomnosť dvojice zadných 12 Mpx fotoaparátov, s ktorými zachytíte nádherné zábery. Čo však cena?

iPhone 13 sa v čase uvedenia na trh predával za pomerne mastných 899 €. Dnes ho však po kliknutí na tento odkaz zoženiete už za 687 €, vďaka čomu slušne ušetríte. Netreba zabúdať, že iPhone 15 je skoro o 300 € drahší a novší iPhone 14 nie je takmer v ničom lepší. Dokonca má aj ten istý procesor.

iPhone 13 je teda ideálnou voľbou pre stredne náročného spotrebiteľa, ktorý očakáva kvalitné technológie no nepotrpí sa na profesionálnom hardvéri, ktorý mu vie poskytnúť drahší model „Pro“.

iPhone 13 nesklame ani pri fotení, ani pri výdrži batérie 

iPhone 13
Zdroj: YouTube / Naseem Speach / C4ETech Tamil (úprava redakcie)

Neznamená to však, že by vás mal iPhone 13 v niečom sklamať. Hlavný snímač zachytí nádherné štandardné zábery a so širokouhlým objektívom môžete zas fotiť na sociálne siete. Poteší tiež vynikajúci portrétny režim či nočný režim a veľké panoramatické fotografie.

Čo sa týka videa, tu iPhone 13 zvláda 4K rozlíšenie pri 60 FPS, ale aj 1080p pri 240 FPS, čo oceníte pri spomalených záberoch. A nie je to všetko. Taktiež sa môžete tešiť na skoro dokonalú stabilizáciu obrazu, o ktorá sa postará stabilizácia na úrovni senzorov. Apple je v tejto oblasti jednotka.

iPhone 13 so 6,1″ displejom má akumulátor s kapacitou veľmi slušných 3 227 mAh, vďaka čomu vám vydrží fungovať na jedno nabitie minimálne 1 celý deň. Zariadeniu doplníte energiu cez kábel aj zrýchlenie (cca 20W), no využiť môžete aj MagSafe (15W) či štandard Qi (7,5W). Ak teda hľadáte výkonný, moderný a spoľahlivý smartfón s výberom iPhonu 13 neurobíte krok vedľa. Po kliknutí na tento odkaz ho zoženiete za najlepšie ceny na Slovensku. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -