S blížiacim sa príchodom nového iPhonu 13 sa postupne vynárajú aj špekulácie a odhady, akých noviniek by sme sa v prípade novej vlajkovej lode Apple mohli dočkať. Najnovšie informácie poukazujú na výrazné zmeny, ktoré by sa mali týkať batérie a nabíjania telefónu.

Nabíjacia technológia sa rok od roka posúva dopredu a inak by tomu nemalo byť ani v prípade iPhonu 13. Ten by by mal byť vybavený väčšou bezdrôtovou nabíjacou cievkou, ktorá umožní vyššiu priepustnosť výkonu. Vďaka zväčšeniu cievky by sa mal vyriešiť aj problém s termoreguláciou batérie, ktorá sa pri vyššom prísune energie nebude prehrievať.

- Reklama -

iPhone

Predošlé odhady tiež poukazovali na implementáciu silnejšej sady magnetov pre technológiu MagSafe. Je teda možné, že práve nový dizajn a zväčšenie nabíjacej cievky bude nevyhnutný pre zakomponovanie oboch prvkov naraz.

V hre je aj možnosť funkcie spätného nabíjania „reverse charging„, ktorú poznáme z konkurenčných zariadení. Vďaka nej by sme mohli zadnou stranou iPhonu nabíjať druhý telefón, slúchadlá AirPods alebo iné zariadenie s podporou Qi nabíjania. Táto funkcia bola samozrejme teasovaná už pred príchodom iPhonu 11, no nikdy sme sa jej nedočkali.

iPhone 13

Príchod očakávaného prídavku do jablkovej rodiny telefónov je ešte stále ďaleko a my tak na oficiálne predstavenie spolu s novými vychytávkami budeme musieť počkať. O koncepty a predpovede však v rámci komunity Apple nikdy nie je núdza. Nenechajte si ujsť články z našej redakcie, venované pripravovaného iPhonu 13.

Ktorú funkciu by ste v prípade nového iPhonu uvítali najviac? Neváhajte a podeľte sa s nami o váš názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.