Kedysi sa výrobcovia pretekali v tom, kto vyrobí najmenší mobilný telefón. Každý si pamätá na obdobie malých tlačidlových Nokií. Dnes je však trend opačný a firmy sa snažia vyrobiť smartfóny s čo najväčšou uhlopriečkou. Spoločnosť Apple sa síce snažila ísť proti prúdu a so svojim 5,4″ modelom ponúknuť opak, no celkom jej to nevyšlo. To ale neznamená, že taký iPhone 13 mini nemôže byť pre vás po zľave ako stvorený.

Toto zariadenie má kompaktné telo v exkluzívnom hliníkovom ráme. V zadnej časti nájdeme lesklé sklo a vpredu displej s menším výrezom pre Face ID a ochranou Ceramic Shield. Zariadenie má 5,4″ uhlopriečku a technológiu OLED s vysokým rozlíšením, vďaka čomu si na ňom užijete všetok obsah v tej najvyššej kvalite. Ovládať ho budete vedieť jednou rukou. iPhone 13 mini sa nezľakne ani náročnejších úloh, pretože je vybavený čipom A15 Bionic a samozrejme podporuje 5G sieť.

Cena za iPhone 13 mini dnes štartuje na úrovni 799 € za základnú 128 GB verziu. Nie je to síce najmenej, no poriadny kus techniky v drobnom tele. Dobrou správou je navyše to, že po kliknutí na tento odkaz kúpite iPhone 13 mini už za 633 €. To je iba o trochu viac, než za koľko sa predáva podstatne horšie vybavený iPhone SE 3 s rovnakým procesorom.

iPhone 13 mini
Zdroj: Trusted Reviews

iPhone 13 mini ponúka slušný 2 406 mAh akumulátor, vďaka čomu zvládne bez problémov jeden celý deň používania na jedno nabitie. Podporuje tiež 20 W rýchle nabíjanie, 12 W MagSafe nabíjanie a 7,5 W Qi nabíjanie. V minulosti bol 5,4″ iPhone 12 mini kritizovaný za slabú výdrž. Nástupca 13 mini to však vyriešil väčšou batériou a úspornejším čipom.

Rovnako tak má toto zariadenie dva zadné 12 Mpx fotoaparáty (širokouhlý a ultraširokouhlý). Aj keď je drobný, natáčať s ním môžete v 4K do filmového režimu a dokonca ponúka aj brutálnu stabilizáciu obrazu na úrovni senzorov. Toto mu môže drvivá väčšina konkurentov iba ticho závidieť.

Ak chcete väčší iPhone, kúpte si rovno iPhone 14 

iPhone 14
Zdroj: YouTube / GadgetIn / HUDAKOV (úprava redakcie)

A ak vám 5,4″ displej nestačí a chceli by ste radšej väčší 6,1″ iPhone 13, dáme vám jednu radu. Nekupujte si ho, už sa to neoplatí. Je síce pravda, že minuloročný iPhone 14 je po technickej stránke skoro rovnaký a platí to aj o dizajne, či použitom procesore A15 Bionic. Nutné je však zmieniť, že novšia generácia má výkonnejšiu verziu čipu a tiež ponúka 6 GB RAM namiesto 4 GB RAM.

Prečítajte si tiež  Netflix a jeho cena na Slovensku. Koľko aktuálne stojí populárna streamoavacia služba a aké sú možnosti predplatného?

iPhone 14 sa v čase uvedenia na trh predával za 999 €, no dnes ho kúpite po kliknutí na tento odkaz už od 755 €. Ak by ste chceli lacnejší iPhone 13, ušetrili by ste na ňom zhruba 50 – 60 € a to sa z nášho pohľadu v tejto cenovej úrovni už vôbec neoplatí.

iPhone 14 ponúka navyše aj extrémne stabilizovaný akčný režim, vďaka ktorému už nepotrebujete gimbal a hodí sa aj detekcia autonehody či podpora núdzového SOS. Je síce pravda, že posledná spomenutá funkcia na Slovensku v tejto chvíli nefunguje, no podľa všetkého je to len otázka času.

Nezabudnite na obal od Loopi

Zdroj: Loopi

Pokiaľ si kúpite nový iPhone 13 mini, alebo iPhone 14, pri telefóne v tejto cenovej kategórii by šlo o obrovský risk, keby ste ho nosili bez krytu. Aj preto vám odporúčame kúpiť si kvalitné puzdro na našom e-shope Loopi.sk, ktoré vám váš iPhone ochráni pred pádmi aj nárazmi.

Pre iPhone 13 mini máme k dispozícii 

Pre iPhone 14 máme k dispozícii 

Loopi Bio Case
Zdroj: Loopi

Nech už si vyberiete ktorýkoľvek obal z našej kolekcie, vo všetkých prípadoch vám bude doručený v originálnom balení a odoslaný do 24 hodín. Navyše, ak si vyberiete, ako platobnú metódu službu Apple Pay, ktorú na našom e-shope ponúkame, získate od nás aj drobnú zľavu, ako pozornosť. Tak na čo ešte čakáte?

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -