Keď spoločnosť Apple predstavila iPhone 13 mini, používatelia po celom svete jasali. Napokon sme sa dočkali aj druhej generácie zariadenia s kompaktným 5,4″ displejom, plnohodnotným výkonom a špičkovými fotoaparátmi. Po čase sa ale ukázalo, že väčšina záujemcov siahla radšej po väčšej 6,1″ verzii iPhonu 13 a drobca nechala na pospas osudu. Aj vďaka tomu ho teraz kúpite za fantastickú cenu.

iPhone 13 mini má 5,4″ OLED displej, ktorý je ochránený špeciálnou vrstvou Ceramic Schield. Tá dokáže zabrániť rozbitiu aj pri tvrdších nárazoch na zem. Zároveň ho môžete odomykať cez systém skenovania tváre Face ID a vzadu nájdete širokouhlý a ultraširokouhlý 12 Mpx fotoaparát s vynikajúcou kvalitou snímkov a videí, či optickou stabilizáciou senzorov. Ak dnes vlastníte napríklad iPhone 8, alebo iPhone SE 2. generácie, ide o obrovský skok smerom k lepšiemu pri zachovaní rovnakých, či dokonca o trochu menších rozmerov.

No a cena? V čase uvedenia na trh sa základný iPhone 13 mini predával od 799 €, takže ho nemôžeme označiť za dostupné zariadenie. Apple ho má v ponuke dodnes, no keďže sa už predáva nejaký ten piatok, cena zariadenia klesla. Po kliknutí na tento odkaz ho kúpite od 650 € u viacerých predajcov, pričom v cenovom zvýhodnení ho majú aj tí autorizovaní. Ušetríte teda veľmi pekných 80 – 150 € a môžete si užívať moderné technológie s dlhoročnými aktualizáciami operačného systému iOS.

iPhone 13 mini
Zdroj: Unsplash / Karol Smoczynski / YouTube / Pedja Bunjevac (úprava redakcie)

Zabudnúť nemôžeme ani na fakt, že iPhone 13 mini obsahuje skoro rovnaký procesor, ako generačne novší iPhone 14. Ide o slabšiu verziu čipu A15 Bionic, ktorá zvládne aj náročné procesy a zároveň je extrémne úsporná.

iPhone 13 mini má tiež väčšiu 2 406 mAh batériu, než jeho generačne starší braček iPhone 12 mini (2 227 mAh), u ktorého sa používatelia často sťažovali na rýchle vybíjanie. Z nášho pohľadu je to ideálny balík, ktorý dáva za vyššie uvedenú cenu perfektný zmysel aj v roku 2023.

A ak by pre vás iPhone 13 mini presa len nebol, kúpiť si môžete spomínaný iPhone 13 so 6,1″ displejom, ktorý má k dispozícii väčší 3 095 mAh akumulátor a ponúka ešte lepšiu výdrž na jedno nabitie.

Apple ho dnes predáva od 899 €, no po kliknutí na tento odkaz nájdete ponuky, kde sa dá zaobstarať aj za 710 €. Opäť platí, že ho majú v zaujímavom zvýhodnení aj autorizovaní predajcovia Apple, no u tých zaplatíte o čosi viac.

Prečítajte si tiež  Základný iPhone SE 3 od Apple je po zľave za super cenu. Toľkoto na ňom dokážu Slováci ušetriť

Nezabudnite na kvalitné príslušenstvo od Loopi.sk

Zdroj: Loopi

A keď už si budete kupovať nový iPhone 13 mini alebo iPhone 13, nezabudnite, že na internetovej stránke Loopi nájdete pre obe zariadenia príslušenstvo v špičkovej kvalite.

Spomeňme napríklad tento silikónový obal s plastovou výstuhou, vnútornou semišovou výstelkou, podporou MagSafe a tiež animácie len za 24,99 € alebo čistý transparentný obal, ktorého zadná plastová časť nezožltne, len za 14,99 €.

Ak chcete podporu MagSafe a transparentný obal v jednom aj takáto možnosť existuje. Jej cena je 19,99 €. Najlacnejším produktom v ponuke je potom Loopi Eco Case vyrobený z pšeničnej slamy. Len za 12,99 € ho môžete mať doma a keď ho prestanete používať, sám sa rozloží v komposte. Je to dostupné a veľmi ekologické riešenie.

Prečo Apple už žiaden iPhone 13 „mini“ nevyrobí? 

Zdroj: Trusted Reviews

Aj keď bol iPhone 13 mini veľmi dobre privítaný zo strany novinárov a verejnosti, predajné čísla ukázali, že šlo o obrovský prešľap a predajné fiasko. Apple síce presné dáta nikdy nezverejnilo, no na základe rôznych výskumov sa podarilo zistiť, že trhový podiel iPhonu 12 / 13 mini predstavoval zhruba 5 – 7 percent, čo bolo pre spoločnosť Apple žalostne málo.

Firma skrátka zhodnotila, že trh malé zariadenia nechce a tak v ponuke ponechala iba najdostupnejší iPhone SE 2022 so 4,7″ displejom a zastaralým dizajnom. Aj preto sa nepredpokladá, že iPhone 12 mini, alebo iPhone 13 mini ešte niekedy dostane adekvátne výkonného a technologicky nabitého nástupcu. Jediné čo sa môže stať je, že raz nahradí iPhone SE, no aj to je podľa posledných únikov nepravdepodobné.

Na jednej strane je to škoda, no na strane druhej úplne logický a pochopiteľný krok. Dajte nám vedieť do komentára, ako ho vnímate vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -