Hoci tu nemáme ešte ani iPhone 12, na povrch sa dostávajú prvé informácie ohľadom jeho nástupcu, iPhonu 13. Ten by mal prísť v septembri/októbri 2021 a prinesie viacero noviniek. Známy leaker Fudge, dnes prezradil, že dostane o jednu šošovku navyše. Pôjde o absolútnu novinku.

iPhone 13 môže mať až 4 fotoaparáty + LiDAR skener.

Ešte ani nevieme, či budeme toto zariadenie nazývať iPhone 13 alebo iPhone 12S, no už vieme, že bude mať pravdepodobne nabíjanie bez fyzického konektora a takisto aj 4 šošovky fotoaparátu na zadnej strane. Momentálne sa ešte len blíži vydanie iPhonu 12/12 Pro, cupertinský gigant má už ale vlastný tím, ktorí špekuluje nad tým, ako bude vyzerať jeho nástupca. Fudge sa dostal ku informáciám, ktoré pochádzajú priamo z pozadia spoločnosti Apple.

Podľa leakera a jeho zdrojov nie je v tejto chvíli nič na 100% isté a všetko treba brať s rezervou. Každopádne je na stole návrh, ktorý hovorí o pridaní novej, 64 – megapixelovej anamorfnej šošovky pre natáčanie videa. Firma chce zapracovať aj na ostatných objektívoch.

Základný, širokouhlý má ponúknuť tiež 64 MP a teleobjektív bude mať 40 MP s 3-5x optickým zoozmom a 15-20x digitálnym zoomom. Hoci by Apple v tomto smere stále nedobehlo Samsung, mohlo by to stačiť pre bežného zákazníka. Na záver tu máme ešte informáciu o vylepšenom ultraširokouhlom 40 MP objektíve s optickým spätným zoomom. Pod 4 šošovky vo výreze by sa umiestnila nová generácia LiDAR skeneru, s označením 4.0.

Ako sme už naznačili vyššie, s úplnou presnosťou tipovať niečo viac ako jeden a pol roka dopredu je trochu odvážne. Na druhej strane sa v minulosti mnohé takéto úniky naplnili a tak Fudgeho informácie úplne nezhadzujeme. Všetko však treba brať s určitou rezervou a správu považovať skôr za informatívnu ako za samozrejmú. Konkrétnejšie detaily sa časom upravia alebo doplnia. Nechajme sa prekvapiť…

  • 64-megapixlový širokouhlý objektív s 1x optickým zoomom a 6x digitálnym zoomom
  • 40-megapixlový teleobjektív s 3x-5x optickým zoomom a 15-20x digitálnym zoomom
  • Anamorfná šošovka (pre video) s rozlíšením 64 megapixelov na snímanie videa
  • 40-megapixlový ultraširokouhlý objektív 0,25x min. S optickým spätným zoomom
  • LiDAR 4.0
iPhone 13 môže mať až 4 fotoaparáty + LiDAR skener. Naznačuje to známy leaker.
iPhone 13 môže mať až 4 fotoaparáty + LiDAR skener. Naznačuje to známy leaker.
Prečítajte si tiež  Ako predĺžiť výdrž batérie na iOS 11?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.