Pre niekoho to znie smiešne, zatiaľ čo iní berú povery s nešťastným číslom trinásť celkom vážne. Existuje racionálny dôvod, pre ktorý by spoločnosť Apple mohla preskočiť názov iPhone 13 a budúcu vlajkovú loď pomenovať úplne ináč.

Počuli ste niekedy o diagnóze zvanej ako triskaidekafóbia? V praxi ide o psychický problém, ktorým trpia poverčiví ľudia, obávajúci sa čísla trinásť (napríklad „piatok trinásteho„). Možno by vás ani nenapadlo, ako hlboko môžu tieto obavy zájsť.

- Reklama -

Ľudia nechcú „iPhone 13“

iPhone 13Posledný prieskum odhalil, že 1/5 opýtaných respondentov by si nezakúpila iPhone, pokiaľ by vo svojom názve niesol trinástku.

Bavíme sa o obrovskej vzorke, počítajúcej s 3 000 opýtanými vo veku nad 18 rokov. Prieskumu sa zúčastnili muži aj ženy a prebiehal na území celej USA.

74 % opýtaných doplnilo, že budúca vlajková loď z dielne technologického giganta by sa nemala volať iPhone 13. Oveľa schodnejšou cestou by bol názov iPhone 12S alebo iPhone 14. Pokiaľ sa bude Apple riadiť poverami a nebude chcieť riskovať zníženie predajov kvôli takejto hlúposti, podľa nášho názoru zvolí možnosť „12S“. Nechajme sa ale prekvapiť.

Napíšte nám do komentára, či vám prekáža názov iPhone 13 alebo ste s ním úplne „v pohode“. Bude to ďalšie zariadenie, ktorého by sme sa mali dočkať v septembri tohto roka. Bližšie sme sa jeho predstaveniu venovali v tomto článku a tu sa zase dozviete, koľko peňazí si treba pripraviť na jednotlivé verzie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJcultofmac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.