Pokiaľ sa tešíte na budúcu vlajkovú loď smartfónov od spoločnosti Apple, mali by ste zbystriť pozornosť. Hoci iPhone 12 prišiel na trh v podstate až v novembri 2020, Apple bude s jeho nástupcom o niečo rýchlejšie.

iPhone 13 Pro MaxPodľa doterajších správ sa máme tešiť na štandardnú septembrovú premiéru, na ktorú sme boli zvyknutí aj po iné roky. Apple chce naskočiť späť do vlaku, z ktorého vypadlo počas pandémie COVID-19. Tá spôsobila problémy v dodávateľských reťazcoch.

- Reklama -

Čo prinesie iPhone 13 Pro? 

Po technickej stránke sa v roku 2021 môžeme tešiť na vylepšený procesor A15 Bionic s extrémnym výkonom. Apple ho bude produkovať stále 5nm procesom, avšak po novom mu môže sekundovať väčšia operačná pamäť, až 8 GB RAM.

Ďalšou skvelou správou je, že spoločnosť Apple predĺži výdrž batérie. Každý iPhone 13 bude mať väčší akumulátor, než iPhone 12, kvôli čomu na konštrukcii priberie približne 0,2 mm vo svojej hrúbke. V praxi to však zrejme ani nepostrehneme.

iPhone 13 Pro MaxSpomenúť musíme aj to, že Apple plánuje použiť náročnejší 120 Hz LTPO Always-on displej. Práve ten spotrebuje väčšie množstvo energie než aktuálne dodávané 60 Hz jednotky.

V oblasti kamier sa zákazníci môžu tešiť na úplne nové snímače a taktiež optickú stabilizáciu senzorov. Apple by malo použiť aj nižšie clonové číslo, čo opäť posunie vytváranie záberov v zhoršených svetelných podmienkach na vyššiu úroveň.

iPhone 13 Pro MaxiPhone 13 a jeho dizajn 

Čo sa týka vizuálnej stránky, tu spoločnosť Apple neprekvapí ani nesklame. iPhone 13 bude do veľkej miery zhodný s iPhonom 12 z minulého roka.

Tešiť sa ale môžeme na nové farebné prevedenia, ako napríklad na ružovú či matnú čiernu. Apple taktiež zväčší kamerové moduly na zadnej strany a zároveň zmenší výrez pre Face ID vpredu.

Pozrite si koncept na obrázkoch a videu v článku a dajte nám v komentároch vedieť, ako sa vám pozdáva aktuálna vízia dizajnu iPhonu 13, ktorá vznikla na základe početných únikov. Z nášho pohľadu je presne toto cesta, ktorou sa chce spoločnosť Apple vybrať.

V roku 2021 zrejme neuvidíme revolučný model, ale skôr evolúciu predchodcu, ktorá bude do takej miery výrazná, že sa nad ňou oplatí porozmýšľať. Pôjdete do jej nákupu aj vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -