Analytická spoločnosti TrendForce vydala správu, v ktorej zhrnula svoje očakávania od tohtoročného iPhonu 13. Podľa jej vlastných zistení a informácií predstaví Apple nový smartfón skutočne už na budúci mesiac. Sedí to tak s predošlými očakávaniami iných analytikov či leakerov.

Čo sa týka technológií, zariadenie bude skutočne špičkové. Hoci má dizajnovo pripomínať iPhone 12, hardvér sa posunie o úroveň dopredu. Vo vnútri hliníkového/nerezového šasi nájdeme špičkový 5nm+ procesor A15 Bionic a taktiež mmWave anténu pre rýchlejšie 5G vo viacerých krajinách. Menšie štáty si však opäť majú vystačiť „len“ so Sub-6Ghz.

Čo sa týka ceny za iPhone 13, pri tej sa TrendForce špeciálne nepozastavuje. Podľa jeho prieskumu má byť úplne rovnaká ako pri iPhone 12, čo je v podstate dobrá správa. Apple malo v posledných rokoch tendenciu zdražovať.

Väčšie batérie a lacnejšia výroba 

Vzhľadom na to, že iPhone 13 bude z veľkej miery vychádzať z iPhonu 12, spoločnosť Apple dokázala zredukovať výrobné náklady o jednotky či v ojedinelých prípadoch dokonca o desiatky percent. V praxi tak na každom predanom kuse zarobí výrazne viac než v súčasnosti.

iPhone 13 ProDobrou správou je tiež to, že každý zo štyroch predstavených modelov dostane aj väčší akumulátor. Výdrž batérie sa ale zrejme dramaticky zlepší len pri lacnejšom iPhone 13 mini a iPhone 13, pretože nebudú disponovať náročnejším 120 Hz Always-on displejom.

Prečítajte si tiež  Potvrdené: iPhone 13 dostane skutočne technológiu, na ktorú sa všetci tešíme!

Na záver spoločnosť TrendForce upozorňuje, že niektoré dodávky iPhonu 13 sa môžu spomaliť vzhľadom na prebiehajúcu pandémiu ale aj problémy v dodávateľských reťazcoch, ktoré súvisia s výrobou čipov. Uvidíme teda, ako si s tým Apple poradí.

Chystáte sa prejsť na iPhone 13? Napíšte nám do komentára, o ktorý konkrétny model máte záujem.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -