Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Apple investuje miliardy dolárov do vývoja čo najkvalitnejších displejov pre svoje zariadenia. Naďalej však zostáva podriadená kapacitám svojich dodávateľov (napríklad Samsung), ktorí vyrábajú komponenty aj sami pre seba, takže ich vo finále nie je dosť. V roku 2021 to ale našťastie platiť nebude.

Ako už viackrát potvrdili úniky a teraz aj jeden z najpresnejších leakerov súčasnosti Mark Gurman (presnosť 88,8 %) z agentúry Bloomberg, iPhone 13 skutočne dostane revolučný ProMotion displej a pravdepodobne aj technológiu Always-on.

Aby sme to upresnili, toto zariadenie sa môže tešiť na vyššiu obnovovaciu frekvenciu na úrovni až 120 Hz, ktorá bude rovnaká, ako napríklad v iPade Pro. Obraz a animácie získajú plynulejší nádych a používanie zariadenia bude pôsobiť hodnotnejším dojmom.

Aby toho nebolo málo, šepká sa aj o použití stále zapnutého, Always-on displeja, ktorý môžeme poznať napríklad z inteligentných hodiniek Apple Watch Series 5 a Series 6. Na obrazovke by sa tak mohli zobrazovať napríklad hodiny, kalendár, jednoduché widgety a ďalšie užitočné informácie bez toho, aby zhasli.

Pravdepodobne len v drahšom iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max

iPhone 13 ProV súčasnosti ešte nie je jasné, či sa tento dôležitý upgrade, na ktorý už čakáme roky bude týkať iba prémiového iPhonu 13 Pro a iPhonu 13 Pro Max, alebo ho nájdeme aj v lacnejších prevedeniach iPhone 13 a iPhone 13 mini.

Leakeri sa ale prikláňajú k možnosti, že tento rok bude 120 Hz Always-on displej výsadou drahších verzií a všetko sa zmení v roku 2022, kedy ho nájdeme v každom iPhone 14. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 Pro bude vyrobený z titánu. Apple mieri do sféry luxusných produktov

Na záver len pripomenieme, že novinky z Cupertina dostanú kvôli tomuto technickému pokroku aj väčšie batérie, nakoľko samotná technológia je oveľa náročnejšia na spotrebu energie, než štandardné 60 Hz zobrazenie, ktoré poznáme z iPhonu 12.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa na to tešíte!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -