Niet žiadnych pochýb o tom, že spoločnosť Apple patrí medzi najpokrokovejších výrobcov mobilných čipov na svete. Jej posledný procesor A15 Bionic, ktorý je produkovaný 5nm procesom je až o 50 % rýchlejší, než akýkoľvek iný mobilný čip od konkurencie. To však platí aj pre grafický výkon.

Pokiaľ si zaobstaráte lacnejší iPhone 13 mini a iPhone 13, k dispozícii budete mať 4-jadrové GPU, ktoré poráža konkurentov o cca 30 %. Pri výbere iPhonu 13 Pro a iPhonu 13 Pro Max však získate 5-jadrové GPU, ktoré poráža konkurentov o celých 50 %. Platí to aj v porovnaní s predchodcom…

Na internetovej stránke Geekbench sa objavili dáta, ktoré dosiahlo zariadenie označované ako „iPhone 14.2“. Ako poznamenala stránka 9to5mac, rovnakým spôsobom Apple interne označuje svoj 6,1″ iPhone 13 Pro.

Výsledky hovoria za všetko 

V Metal teste sa tomuto zariadeniu podarilo dosiahnuť výsledok až 14 216 bodov, čo je v porovnaní s 9 123 bodami dosiahnutými v rovnakom teste s iPhonom 12 Pro takmer neuveriteľné. Pri absolútnych číslach je novinka v oblasti grafiky až o 55 % výkonnejšia.

Samozrejme, tento benefit nebudú používatelia využívať len pri hraní hier. Ako Apple poznamenalo, vyšší grafický výkon sa hodí napríklad pri práci s fotografiami alebo s videom. Navyše, z dlhodobého hľadiska zásadne predĺži životnosť zariadenia. Podpora preň môže skončiť až za 5-6 rokov.

Prečítajte si tiež  Akú výdrž batérie má iPhone 13 v porovnaní s iPhonom 11 a 12?

Dajte nám vedieť do komentára, čo na tieto čísla hovoríte vy. Apple prekonalo samé seba o viac ako polovicu a v oblasti výkonu sa na všetkých konkurentov pozerá s obrovským nadhľadom. Za nás skvelá práca!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.