Spomedzi mála rozdielov, ktorými bude iPhone 13 disponovať v porovnaní so svojim predchodcom bude menší notch na obrazovke. Mnoho užívateľov sa počas uplynulých rokov sťažovalo, že na domovskej ploche nie sú zobrazené percentá batérie. Tento problém však zrejme nevyrieši ani užší výrez notch.

Prečítajte si tiež  Výrez notch pre iPhone 13 bude síce užší, no naberie na výške

Na šírku menší notch by síce mohol zobrazovať viac obsahu ako tomu je v prípade iPhonu 12 alebo 11, no podľa simulátoru Xcode 13 sa tohto kroku (aspoň zatiaľ) nedočkáme. S touto informáciou prišiel ako prvý účet Apple Software Updates na Twitteri. Apple by sa malo v najbližšej budúcnosti držať zaužívaného zobrazovacieho panelu, v ktorom sa nachádza indikátor signálu, dostupnosť Wi-Fi a zobrazenia ikony batérie bez percent.

Percentá batérie sú samozrejme dostupné po otvorení ovládacieho centra, no na hlavnú obrazovku ich nie je možné pridať. Je však možné, že počas budúcich updatov systému iOS sa funkcie nakoniec predsa len dočkáme. Druhou možnosťou je funkcia vypnutia tohto ukazovateľa, ako tomu bolo v starších modeloch, ktoré nedisponovali žiadnym výrezom.

iPhone 13 notch

V prípade iOS 15 by ale táto potenciálna novinka doraziť nemala, aspoň nie vzhľadom na doterajšie informácie poskytnuté samotným Apple. Uvidíme, či príchod nových iPhonov prinesie ďalšie novinky, ktoré by nebolo možné aplikovať na ostatné modely jablkových smartfónov.

Prečítajte si tiež  iPhone 13: Začiatok predaja na Slovensku

Prvé iPhony z rady 13 sa k svojim novým majiteľom dostanú už onedlho, keďže ich Apple bude posielať už 24. septembra. Prvé recenzie a komentáre z reálneho používania nám ukážu, aké všetky funkcie nové smartfóny dostali. Nenechajte si ujsť aj ostatné články z našej redakcie, venované práve čerstvo predstavenému iPhonu 13.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here