Boj v oblasti mobilných zariadení neutícha ani po predstavení iPhonu 13 v štyroch samostatných verziách. Apple konečne vypočulo prosby svojich zákazníkov a prenieslo im technológiou ProMotion, ktorá môže ponúknuť vyššiu obnovovaciu frekvenciu v rozmedzí od 10 Hz až do 120 Hz. Vďaka tomuto je nový displej zároveň aj veľmi úsporný.

Samotnú vychytávku žiaľ nezískal lacnejší iPhone 13 mini a ani iPhone 13. K dispozícii je tak len pre vlajkovú loď iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max, za ktorú si ale Apple pýta neporovnateľne viac peňazí.

Každopádne, konkurencia spoločnosti Apple neustále sleduje jej novinky a inovácie. Apple je s niektorými technológiami jemne pozadu, zatiaľ čo s iným zas na kilometre predbieha celý priemysel. Do kategórie nedostatkov dlhodobo patril aj 120 Hz displej, ktorý Samsung po prvýkrát nasadil už v modeli Galaxy S20 v marci minulého roka.

Odkaz od Samsungu 

No a keďže Apple prichádza s týmto vylepšením o dosť neskôr, juhokórejský gigant mu nič nedaroval. Na svojom americkom Twitteri zverejnil odkaz v znení: „We’ve been refreshing at 120Hz for a while now…“ („My sa sa obnovujeme na 120 Hz už nejakú dobu“).

Samotný status môžeme chápať ako provokáciu, no zo strany Samsungu nám príde veľmi prekvapivá. Práve toto je tá technologická spoločnosť, ktorá z najväčšej miery dodáva 120 Hz displeje pre iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max.

Prečítajte si tiež  Výrez notch pre iPhone 13 bude síce užší, no naberie na výške

Nech už prístup Samsungu hodnotíte akokoľvek, jedno sa mu uprieť nedá. V oblasti zobrazovacích jednotiek a ich výroby je dlhodobo lídrom. Podobné posmešky by si však mohol nechať do budúcnosti skôr pre seba. Ťažko povedať, či prospievajú jeho marketingu. Veď už nie sme malé deti…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.