Spoločnosť Apple nám už približne za 9 mesiacov predstaví smartfón, na ktorom tak usilovne v poslednom období pracovala. iPhone 14 sa zrejme ukáže v štyroch samostatných verziách a dostane jemne upravený dizajn. Zdá sa však, že aj keď by sme ho veľmi chceli, iPhone 14 nebude mať Touch ID. Uvádza to leaker Dylandkt.

Podľa jeho kvalitných zdrojov v dodávateľských reťazcoch spoločnosti Apple firma túto technológiu testovala, no napokon ju odložila na neskôr. Zariadenie sa teda bude spoliehať len na Face ID, ktoré by sa v prípade drahších modelov mohlo vo väčšej miere schovať pod displej. Možné dizajnové riešenia sme si vysvetľovali v tomto článku.

Ak vás táto informácia sklamala, tak vedzte, že nie ste zďaleka sami. Apple mohlo Touch ID použiť už len preto, lebo počas pandémie COVID-19 nie je Face ID ten najlepší spôsob autentifikácie. Situáciu totiž komplikujú rúška a respirátory, s ktorými zariadenie nedokáže identifikovať majiteľa.

Prečítajte si tiež  Ako by vyzeral iPhone 14 bez akýchkoľvek výrezov? Tento koncept vám to ukáže

Iste, existuje tu riešenie v podobe odomykania iPhonu za pomoci Apple Watch. To ale môžete zúžitkovať iba za predpokladu, že tieto inteligentné hodinky vlastníte. A na svete je stále veľa ľudí, ktorí nie sú ochotní platiť za druhé zariadenie ďalších 300 – 500 € len preto, aby si jednoduchšie odomkli svoj iPhone…

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

ProMotion displej len pre drahšie modely Pro

Ani iPhone 14 nebude mať Touch ID. Poznáme aj ďalší detail ohľadom jeho displeja!

Leaker Dylan však nepriniesol iba jedno sklamanie ale fanúšikov nepotešil ani druhou informáciou, ktorú spomína v tom istom úniku. Aj keď sa medzi analytikmi špekuluje, že by aj lacnejšie iPhony 14 mohli dostať ProMotion displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, podľa všetkého pôjde opäť o exkluzívnu funkciu, ktorú budete môcť využívať len na verziách „Pro“.

Lacnejší iPhone 14 a iPhone 14 Max sa potom bude spoliehať na OLED zobrazovaciu jednotku so 60 Hz tak ako dnešný iPhone 13 mini a iPhone 13. Na strane druhej, väčšine bežným spotrebiteľom, ktorí si tieto prevedenia zaobstarajú je tento parameter aj tak ukradnutý. Ak ale budete chcieť kvalitnejšie a plynulejšie zobrazenie, budete si musieť priplatiť.

Prečítajte si tiež  Niekto si kúpil iPhone 2G a nikdy ho nepoužil. Teraz ho môžete mať aj vy!

A tým sa dostávame ku samotnej cene, ktorá zrejme v roku 2022 mierne porastie. Samozrejme, nebude sa to týkať úplne každého modelu, no pri väčšine verzii môžeme počítať s tým, že si za ne priplatíme o cca 50 – 100 € viac. Dôvodom môžu byť rastúce ceny za materiály či komponenty ale aj vysoká inflácia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -