Aj keď sme si to v čase uvedenia na trh neuvedomovali, s odstupom času môžeme napísať, že iPhone 13 je jeden z najvydarenejších modelov, aké kedy spoločnosť Apple predstavila. Do dnešných dní sa na Slovensku ale aj vo svete predáva, ako teplé rožky. Dôvodom je aj cena, ktorá po zľave klesla na nové minimá.

iPhone 13 má 6,1″ OLED Retina displej s vysokým rozlíšením a zmenšeným výrezom pre Face ID. Rovnako ponúka hliníkové telo a extrémne tenké rámiky, vďaka čomu sa smartfón pohodlne drží a dá sa ovládať aj jednou rukou. Apple vybavilo iPhone 13 výkonným procesorom A15 Bionic, ktorý je produkovaný 5 nm procesom. Jeho výkon by sme mohli charakterizovať ako vysoký, nakoľko aj s odstupom času dokáže poraziť väčšinu konkurentov s operačným systémom Android.

Štandardná predajná cena za iPhone 13 sa dnes pohybuje na úrovni 899 €, čo nie je málo peňazí, no keď si zhodnotíme, aký ponúka hardvér, v podstate je to adekvátna suma. Po kliknutí na tento odkaz však zariadenie kúpite od 695 €, vďaka čomu na ňom slušne ušetríte. Za výhodnú (no o čosi vyššiu) cenu ho nájdete aj u autorizovaných predajcov spoločnosti Apple.

Prečo je iPhone 13 ten najlepší iPhone pre bežných ľudí? 

iPhone 13
Zdroj: YouTube / Spixel / Unsplash / Faraz Arshad (úprava redakcie)

Odpoveď na túto otázku vlastne vôbec nie je zložitá. V skratke má všetko, čo od neho potrebujete. iPhone 13 dostal do vienka veľký 3 095 mAh akumulátor, vďaka ktorému vydrží pri striedmejšom používaní aj dva dni na jedno nabitie. Okrem toho podporuje 20 W rýchle nabíjanie cez kábel, 15 W nabíjanie cez MagSafe a 7,5 W nabíjanie cez bezdrôtové Qi podložky.

iPhone 13 má tiež v zadnej časti dvojicu fotoaparátov (širokouhlý a ultraširokouhlý) s rozlíšením 12 Mp a schopnosť natáčať 4K video pri 60 FPS. V tejto súvislosti stojí za zmienku dokonalá stabilizácia videa vďaka stabilizácii senzorov. Taktiež je tu možnosť natáčať vo filmovom režime, ktorá zabezpečí neuveriteľne kvalitné zábery s bokeh efektom a preostrovaním. Apple je v tejto oblasti absolútnou jednotkou na trhu.

iPhone 13 tiež ponúka odolnú hliníkovú konštrukciu s plochými hranami, ktorá je prepracovaná do najmenších detailov. V zadnej časti zariadenia nájdete elegantné lesklé sklo a vpredu zase displej s ochranou Ceramic Shield proti rozbitiu. Odolnosť je na veľmi vysokej úrovni, no pre istotu upozorňujeme, že pre škrabance to neplatí.

iPhone 13 v zelenej farbe Alpine Green zo zadnej strany
Zdroj: Unsplash / Vựa Táo

Populárny smartfón od Apple má tiež kvalitnú prednú kameru, podporuje 5G sieť a pokiaľ na to budete mať chuť, bez problémov spustí prakticky akúkoľvek hru z App Store v tej najvyššej možnej kvalite. Absolútne nič mu teda nechýba a obávať sa nemusíte ani skrátenej podpory, keďže ide o starší model. iPhone 13 prišiel na trh v roku 2021, vďaka čomu si môžete byť istí, že si doň nainštalujete najnovší iOS ešte aspoň 4-5 krát.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 3 je rekordne lacný. Nebude mu robiť problém ani iOS 18

iPhone 13 mini ako menšia a lacnejšia alternatíva 

iPhone 13 mini
Zdroj: Unsplash / Karol Smoczynski / YouTube / Pedja Bunjevac (úprava redakcie)

Pokiaľ sa vám zdá 6,1″ displej príliš veľký a hľadáte skôr niečo menšie, ale rovnako výkonné, iPhone 13 sa predával aj vo vydarenej verzii „mini“, ktorá sa žiaľ veľmi dobre nepredávala a preto bola v roku 2022 nahradená modelom 14 Plus.

Napriek tomu je dodnes v ponuke technologického giganta a okrem menšieho displeja ponúka snáď iba jednu nevýhodu, ktorou je nižšia kapacita akumulátora – 2 406 mAh. Aj tak ale nebudete mať problém zvládnuť jeden celý deň používania na jedno nabitie.

iPhone 13 mini navyše dokážete získať ešte lacnejšie, ako väčší iPhone 13. Bežná cena za iPhone 13 mini štartuje na úrovni 799 €, no po kliknutí na tento odkaz ho kúpite za 639 €. To je len o trochu viac, než za koľko sa predáva iPhone SE 3. generácie!

Kúpte si obal na Loopi.sk

Loopi Bio Case
Zdroj: Loopi

A keď už si budete kupovať nový iPhone 13 mini alebo iPhone 13, nezabudnite, že na internetovej stránke Loopi nájdete pre obe zariadenia príslušenstvo v špičkovej kvalite.

Spomeňme napríklad tento silikónový obal s plastovou výstuhou, vnútornou semišovou výstelkou, podporou MagSafe a tiež animácie len za 24,99 €. Ak chcete podporu MagSafe a transparentný obal v jednom aj takáto možnosť existuje. Jej cena je 19,99 €.

Najlacnejším produktom v ponuke je potom Loopi Eco Case vyrobený z pšeničnej slamy. Len za 12,99 € ho môžete mať doma a keď ho prestanete používať, sám sa rozloží v komposte. Je to dostupné a veľmi ekologické riešenie.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -