Spoločnosť Apple predstavila minulý rok iPhone 14, ktorý ponúkol množstvo zaujímavých technológií no cenovo bol mierne prestrelený. Aj preto ľudia nakupovali skôr lacnejší iPhone 13, ktorý je veľmi podobný. Dnes je však situácia iná a možno aj kvôli mierne klesajúcemu záujmu zoženiete iPhone 14 vo výrazných cenových zvýhodneniach.

iPhone 14 je pri tom po technologickej stránke skutočne nabitý smartfón a jeho nákup stojí za zváženie. Získate v ňom výkonný procesor A15 Bionic, celodennú výdrž batérie, dve šošovky fotoaparátov s kvalitnými snímačmi, podporu pre MagSafe a veľa ďalšieho. Je to skrátka zariadenie, ktoré vám poslúži bez akýchkoľvek problémov ešte aspoň 4 až 6 rokov. Apple ho bude pritom pravidelne aktualizovať.

No a cena? iPhone 14 sa pôvodne predával v základnej 128 GB verzii za 999 €, pretože ho Apple zdraželo z roka na rok o 100 € (na Slovensku). Dnes je ale tento model v zľavách a po kliknutí na tento odkaz nájdete ponuky aj za 789 €. A pokiaľ by vám najlacnejší predajca nevyhovoval, telefón majú za menej ako 800 € v ponuke hneď ďalšie tri e-shopy. Na nákupe teda ušetríte krásnych 200 až 210 € a to sa z nášho pohľadu oplatí.

iPhone 14 Plus vo fialovej farbe a iPhone 14 v modrej farbe vedľa seba (porovnanie)
Zdroj: Apple Insider

Ak by vám potom nestačil 6,1″ displej, ktorým štandardne disponuje menší iPhone 14, k dispozícii v zľave je aj väčšia verzia tohto zariadenia so 6,7″ displejom. iPhone 14 Plus je po technickej stránke úplne rovnaký, ako jeho menší braček no okrem väčšej uhlopriečky získate aj väčší akumulátor. Jeho kapacita dokonca prekonáva aj iPhone 14 Pro Max.

No a cena? Apple s ňou v tomto prípade v septembri 2022 štartovalo na úrovni 1 149 € no keďže je o tento model nízky záujem, jeho ceny výrazne klesli. Po kliknutí na tento odkaz nájdete ponuky na nákup iPhonu 14 Plus už od 940,5 €, vďaka čomu ušetríte prakticky rovnako, ako pri klasickom iPhone 14. A aj keď sa nám zdali obe zariadenia v čase predstavenia drahé, za tieto ceny sú dnes z nášho pohľadu viac ako prijateľné.

iPhone 13 je skoro rovnaký no ešte o 100 € lacnejší než nástupca. Možno je to zlatá stredná cesta

iPhone 13 Slovensko
Zdroj: Unsplash / Sahej Brar / Douglas Mendes (úprava redakcie)

Na záver vám dáme ešte jedného chrobáka do hlavy a tým je klasický iPhone 13 so 6,1″ displejom. Za nás ide totiž aktuálne o „zlatú strednú cestu“. Zariadenie je po hardvérovej aj dizajnovej stránke na 95 % zhodné so svojim nástupcom, takže jeho nákup dáva obrovský zmysel. Hlavne na ňom môžete krásne ušetriť. No a cena?

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 9 môžete získať v zľave za super cenu: Sú to jedny z najlepších inteligentných hodiniek súčasnosti

iPhone 13 sa v čase uvedenia na trh predával od 899 €, pričom túto cenu si ponechal aj o rok neskôr, keď prišiel na trh iPhone 14. Apple obvykle staršie modely zlacňuje no keďže v Európe v roku 2022 výrazne zdražovalo, iPhone 13 zostal na rovnakej cenovej úrovni, ako predtým. Dnes je však situácia iná a tento vynikajúci telefón zoženiete po kliknutí na tento odkaz už od 689 €. Oproti iPhonu 14 teda ušetríte príjemných 100 €, ktoré môžete využiť iným, omnoho rozumnejším spôsobom.

Rozhodnutie, ktorý model si vo finále vyberiete je ale samozrejme len a len na vás. Všetko má svoje pre aj proti.

Nezabudnite na kvalitný kryt od Loopi

Loopi Transparent Case
Zdroj: Loopi

Nakoniec chceme dať do pozornosti aj e-shop Loopi.sk, na ktorom nakúpite široký sortiment príslušenstva pre Apple zariadenia. Nižšie sme vybrali štyri druhy krytov, ktoré sú kompatibilné s iPhonom 14 ak iPhonom 13 a ponúknu vám vysokú odolnosť za skvelú cenu. Veľkou výhodou je aj možnosť platiť prostredníctvom Apple Pay. Pre lepší prehľad sme jednotlivé ponuky vypísali nižšie:

iPhone 13

iPhone 14

iPhone 14 Plus 

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -