Klasický iPhone 14 je v predaji už nejaký ten piatok a aj preto nadišiel ten správny čas na to, aby jeho cena klesla. Zariadenie so špičkovým hardvérom teraz môžete kúpiť za bezkonkurenčnú cenu, vďaka ktorej sa konečne oplatí. Vydrží vám celé roky a svojimi funkciami vám rozžiari úsmev na tvári.

iPhone 14 ponúka 6,1″ Retina displej so špičkovým zobrazením a vysokým rozlíšením 2778 × 1284 pixelov. Taktiež sa môžete tešiť na ochranu Ceramic Shield či podporu Face ID. Ak ste s tým nikdy nemali skúsenosť, odomykanie za pomoci tváre si rýchlo zamilujete. iPhone 14 sa tiež vyznačuje dlhou výdržou batérie vďaka 3 279 mAh kapacite a vynikajúcimi fotoaparátmi v zadnej časti.

No a cena? Apple to v roku 2022 poriadne prestrelilo, keď začalo ponúkať svoj základný smartfón od 999 €. Aj preto sa možno stretol so silným nezáujmom zo strany fanúšikov. Dobrou správou ale je, že po kliknutí na tento odkaz kúpite iPhone 14 už od 820 €, pričom v zľave ho má aj niekoľko autorizovaných predajcov spoločnosti Apple.

iPhone 13 má skoro identický hardvér. Ušetríte na ňom výrazne viac

iPhone 13 vs iPhone 14 porovnanie
Zdroj: YouTube / Karl Conrad

iPhone 14 s moderným dizajnom a prémiovým vypracovaním patrí aktuálne medzi to najlepšie, čo sa dá zohnať. Napriek tomu však existuje ešte jeden smartfón, ktorého nákup vám môžeme odporučiť možno aj viac.

Ak si totiž kúpite iPhone 13, získate skoro to isté zariadenie, ako iPhone 14. Tento model má úplne rovnaký dizajn, fotoaparáty, displej či dokonca aj procesor. Áno, je síce pravda, že v iPhone 14 je zanedbateľne výkonnejšia verzia čipu A15 Bionic (ide konkrétne o tú, ktorá sa nachádzala v iPhone 13 Pro), no v praxi rozdiely vo výkone ani nepostrehnete.

Taktiež má novšia generácie zopár funkcií navyše, ako napríklad akčný režim videa, možnosť SOS volaní cez satelit (na Slovensku nie je podporovaná) či detekciu autonehody. Všetky sú samozrejme užitočné, no je otázne, či vám stoja za mastný príplatok.

Spoločnosť Apple totiž iPhone 13 predáva oficiálne za 899 €, čo nie je málo peňazí. Po kliknutí na tento odkaz ho však zoženiete za 719 €, čo je slušné cca 100 € zvýhodnenie oproti zlacnenému iPhone 14. A za tieto peniaze sa nad staršou generáciou určite oplatí porozmýšľať.

Nezabudnite na kvalitný kryt od Loopi

Loopi Transparent Case
Zdroj: Loopi

Nakoniec chceme dať do pozornosti aj e-shop Loopi.sk, na ktorom nakúpite široký sortiment príslušenstva pre Apple zariadenia. Nižšie sme vybrali štyri druhy krytov, ktoré sú kompatibilné s iPhonom 14 aj iPhonom 13 (v ponuke nájdete aj iné modely) a ponúknu vám vysokú odolnosť za skvelú cenu. Veľkou výhodou je aj možnosť platiť prostredníctvom Apple Pay. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Slováci si môžu kúpiť Windows 10 a Windows 11 v extrémnych zľavách. Stovky eur ušetríte aj na MS Office 2021

Kryty pre iPhone 14

Kryty pre iPhone 13

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -