Chcete moderný iPhone s veľkým displejom, vysokým výkonom, kvalitným fotoaparátom a za rozumnú cenu? Konečne si jeden takýto kúsok môžete zaobstarať. Aj keď iPhone 14 Plus nebol v predajoch ktovieako úspešný, v skutočnosti ide o vydarený model, ktorý má podľa Apple historicky najlepšiu výdrž batérie. Po kliknutí na tento odkaz ho kúpite v zľave za fantastickú cenu.

iPhone 14 Plus sa spolieha na veľký 6,7″ OLED displej, ktorý má vo vrchnej časti zmenšený výrez pre Face ID. Táto zobrazovacia jednotka ponúka vysoký jas, presne farby a rýchle reakcie na akýkoľvek dotyk. Spolupracuje pri tom s procesorom A15 Bionic, ktorý je vyrábaný 5 nm procesom a ešte aj dnes porazí prakticky každého konkurenta s operačným systémom Android. Čip je spriahnutý so 6 GB RAM a ponúka podporu pre 5G pripojenie či dokonca satelitné volania.

No a za koľko sa dá iPhone 14 Plus vlastne kúpiť? Telefón sa dostal do predaja koncom minulého roka, kedy ho Apple ponúkalo za 1 149 €. Povedzme si ale na rovinu, že táto suma bola značne prestrelená. Dobrou správou preto je, že po kliknutí na tento odkaz zoženiete iPhone 14 Plus už za 869 €, vďaka čomu na ňom ušetríte skoro 300 €. Vo veľkých zľavách ho majú navyše aj autorizovaní predajcovia spoločnosti Apple.

iPhone 14 Plus vo fialovej farbe - displej a operačný systém iOS 16
Zdroj: AppleInsider

Telefón je v zadnej časti vybavený dvojicou fotoaparátov s podporou nočného režimu, ktoré majú 12 Mpx rozlíšenie a dokážu nahrávať 4K video pri 60 FPS. Zábery sú vďaka stabilizácii snímača extrémne plynulé a s akčným režimom pôsobia, ako by ste mali zariadenie v špeciálnom stabilizátore. V tomto smere je iPhone 14 Plus snáď najďalej v porovnaní s konkurenciou.

Ako sme už naznačili vyššie, telefón má aj extrémnu výdrž batérie, ktorá by vďaka kapacite 3 325 mAh mala vydržať bez väčších problémov až dva dni aktívneho používania na jedno nabitie. Energiu môžete dopĺňať buď cez 20 W Lightning adaptér, 15 W MagSafe alebo 7,5 W Qi podložky.

iPhone 14 Plus vo fialovej farbe a iPhone 14 v modrej farbe vedľa seba (porovnanie)
Zdroj: Apple Insider

iPhone 14 Plus je tiež dokonalo spracovaný a ponúka moderný dizajn kombinujúci hliník a lesklé zadné sklo. Úroveň niektorých detailov je ohromujúca a preto, ak máte radi kvalitnú elektroniku, z toho produktu budete nadšení.

iPhone 14 so 6,1″ displejom kúpite ešte lacnejšie 

iPhone 14 Plus
Zdroj: YouTube / Dion Schuddeboom / GregsGadgets (úprava redakcie)

Ak sa vám zdá 6,7″ displej príliš veľký a na ovládanie problematický, úplne tomu rozumieme. Nie každému skrátka vyhovujú obrovské uhlopriečky. Je preto veľmi dobrou správou, že mimoriadne lacno teraz môžete kúpiť aj základný 6,1″ iPhone 14, na ktorom oproti väčšiemu modelu ešte čo to ušetríte.

Prečítajte si tiež  Apple tvrdí, že EÚ ohrozuje bezpečnosť iPhonu. iOS 17.4 môže otvoriť dvere pre malware, či iné útoky

Telefón sa štandardne ponúkal za 999 €, no dnes jeho cena po kliknutí na tento odkaz štartuje na úrovni 760 €. Vďaka tomu krásne ušetríte a po hardvérovej stránke sa môžete tešiť na skoro to isté zariadenie.

Schválne píšeme skoro, nakoľko treba počítať s tým, že okrem menšieho displeja má z konštrukčných dôvodov základný iPhone 14 aj o niečo menší akumulátor.

iPhone 14
Zdroj: YouTube / Marques Brownlee / Matthew Moniz (úprava redakcie)

Batéria ma celkovú kapacitu 3 279 mAh, čo znamená, že vám vydrží o zhruba 1/4 kratšie, ako pri iPhone 14 Plus. Na druhej strane sa stále môžete spoliehať na viac ako jeden deň štandardného používania, čo je z nášho pohľadu fantastická hodnota.

Oba telefóny budú mať tiež vďaka procesoru A15 Bionic veľmi dlhú životnosť, nakoľko sa môžu tešiť ešte na minimálne 4 – 6 ročnú podporu najnovších operačných systémov iOS.

Kúpte si kvalitný kryt na iPhone 14 Plus / iPhone 14

Loopi Bio Case
Zdroj: Loopi

Nakoniec chceme dať do pozornosti aj e-shop Loopi.sk, na ktorom nakúpite široký sortiment príslušenstva pre Apple zariadenia. Nižšie sme vybrali štyri druhy krytov, ktoré sú kompatibilné s iPhonom 14 aj iPhonom 14 Plus a ponúknu vám vysokú odolnosť za skvelú cenu. Veľkou výhodou je aj možnosť platiť prostredníctvom Apple Pay. Pre lepší prehľad sme jednotlivé ponuky vypísali nižšie:

iPhone 14

iPhone 14 Plus 

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -