Spoločnosť Apple v roku 2022 zmenila stratégiu a namiesto 5,4″ iPhone 14 mini predstavila zariadenie z úplne opačnej strany ponuky. Do predaja sa dostal veľký iPhone 14 Plus so 6,7″ displejom, ktorý môžeme označiť za dostupnejšiu alternatívu pre iPhone 14 Pro Max. A aj keď sa o tento model zákazníci v uplynulých mesiacoch netrhali, neznamená to, že sa neoplatí. Obzvlášť teraz, keď sa dá kúpiť v zľave, ktorá sa neodmieta.

iPhone 14 Plus má všetko, čo bežný zákazník potrebuje. Nájdete tu obrovský 6,7″ OLED displej s krásnym zobrazením, vysokým rozlíšením a tiež jasom. Rovnako sa môžete tešiť na špičkový systém Face ID slúžiaci na odomykanie za pomoci tváre. iPhone 14 Plus má tiež výkonný 5 nm procesor A15 Bionic so slušnou porciou výkonu a 6 GB RAM. S týmto hardvérom dokáže poraziť väčšinu svojich konkurentov a ponúkne dlhoročné aktualizácie softvéru. Čo viac si priať? Snáď už iba dobrú cenu.

iPhone 14 Plus sa v čase uvedenia na trh predával v základnej 128 GB verzii za 1 149 €, čo spôsobilo, že ho skoro nikto nenakupoval. V spoločnosti Apple si to, ale našťastie uvedomili a tak na zariadenie začali poskytovať zľavy. Dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite už od 875 €, čo je z nášho pohľadu veľmi výhodná ponuka.

iPhone 14 Plus má luxusný dizajn a najväčšiu batériu, akú kedy Apple použilo v iPhone

iPhone 14 Plus
Zdroj: YouTube / Dion Schuddeboom / GregsGadgets (úprava redakcie)

Netreba totiž zabúdať, že za svoje peniaze získate prémiovo spracovaný smartfón, ktorý ma hliníkovú konštrukciu, sklenené zadné telo a displej s ochranou Ceramic Shield. Rovnako má iPhone 14 Plus zvýšenú odolnosť voči vode vďaka norme IP68 a aby toho nebolo málo, spolieha sa aj na obrovský 4 325 mAh akumulátor.

Veľa ľudí to nevie, no Apple ešte v žiadnom inom smartfóne takto veľkú batériu nikdy predtým nepoužil. iPhone 14 Plus je vďaka tomu iPhone s najdlhšou výdržou na jedno nabitie v histórii.

Brutálne fotoaparáty aj video

iPhone 14 v novej žltej farbe
Zdroj: Apple

iPhone 14 Plus dostal do vienka mimoriadne kvalitné fotoaparáty. Vzadu nájdete širokouhlý a ultraširokouhlý objektív, pričom oba sa spoliehajú na 12 Mpx rozlíšenie. Takisto s ním natočíte 4K video pri 60 FPS, alebo vo filmovom režime.

Nechýba navyše ani akčný režim, kde vďaka softvéru a optickej stabilizácii senzorov neuvidíte žiadne otrasy. Pôsobí to tak, ako by bol telefón umiestnený v ručnom stabilizátore. Na záver nechýba ani nočný režim, či spomalené zábery pri 240 FPS vo Full HD rozlíšení. Je to skrátka telefón premyslený do tých najmenších detailov. Bežný spotrebiteľ ho bude milovať.

Prečítajte si tiež  2017 iPhone zo skla?

A ak by vám náhodou prišiel 6,7″ displej v iPhone 14 Plus až príliš veľký, kúpiť si môžete aj rozmerovo menší, no hardvérovo rovnaký iPhone 14. Ten sa v čase uvedenia na trh predával za 999 €, avšak dnes ho po kliknutí na tento odkaz kúpite od 750 €. To je tiež veľmi slušná zľava.

A ak si jedno či druhé zariadenie napokon kúpite, nezabudnite navštíviť náš e-shop Loopi.sk, v ktorom nájdete, ako kryty pre iPhone 14, tak aj kryty pre iPhone 14 Plus za super ceny.

Zdroj: Loopi

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -