iPhone 13 mini, ktorý dnes kúpite od 700 €, bol vo svete považovaný za predajný prepadák, na základe čoho sa spoločnosť Apple rozhodla konať.

Zariadenie s 5,4″ displejom vyradila z ponuky a nahradila ho väčšou a drahšou 6,7″ verziou 14 Plus, ktorá má cieliť na úplne iných zákazníkov. Zatiaľ to však vôbec nevychádza.

O tejto skutočnosti informuje agentúra Reuters, ktorá píše, že Apple znížilo výrobu pre iPhone 14 Plus, pretože v súčasnosti prehodnocuje dopyt po modeli strednej triedy s veľkým displejom. Zdroje, ktoré tento únik poskytli pochádzajú priamo z dodávateľských reťazcov.

iPhone 14 Plus vo fialovej farby zo zadnej strany. Má dva fotoaparáty, ktoré sú umiestnené diagonálne
Zdroj: Apple Insider

Situácia má byť dokonca až taká vážna, že Apple jednému zo svojich dodávateľov v Číne oznámilo, aby okamžite zastavil produkciu dielov pre iPhone 14 Plus.

Tento krok prichádza zároveň v čase, kedy globálny trh so smartfónmi klesá a v treťom štvrťroku 2022 sa medziročne zmenšil až o 9 % – uvádza analytická spoločnosť Canalys. Podobná situácia má pokračovať ešte približne 6 až 9 mesiacov, no za neúspechom iPhonu 14 Plus stojí aj niečo úplne iné.

Apple si za neúspech iPhonu 14 Plus môže samo 

iPhone 14 Plus vo fialovej farbe a iPhone 14 v modrej farbe vedľa seba (porovnanie)
Zdroj: Apple Insider

Aj keď je pravda, že ľudia kupujú nové telefóny oveľa menej než pred pár mesiacmi, netreba zabúdať, že Apple je voči podobným prepadom imúnne a dokáže im slušne odolávať. Často napríklad informujeme, že zatiaľ čo všetci ostatní padajú, technologický gigant z Cupertina rastie. Apple má skrátka veľmi lojálnych zákazníkov, ktorí si radi priplatia aj v čase krízy.

V tomto prípade však firma urobila chybu pri nastavovaní ceny. Keby stál iPhone 14 Plus v Európe napríklad 999 €, určite by oň bol vyšší záujem, ako dnes, keď stojí šialených 1 149 €.

Iste, Apple nemôže za prepad hodnoty eura voči doláru, no mnohí iní výrobcovia takto výrazne nezdraželi. To, že teda klesá záujem o Apple produkty strednej triedy je úplne pochopiteľné. Pre ľudí začínajú byť príliš drahé.

Ľudia radšej kupujú posledné kusy iPhonu 13 Pro Max. Za rovnaké peniaze ponúka neporovnateľne viac technológií

iPhone 14 Plus / iPhone 13 Pro Max
Zdroj: Apple / Unsplash / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Navyše, minuloročný iPhone 13 Pro Max, ktorý má totožný a vlastne oveľa lepší hardvér ako iPhone 14 Plus dnes zoženiete za tie isté peniaze. Pretože ho už Apple nevyrába, obchodníci sa ho snažia zbaviť. Aj preto ho zoženiete v zľave aj za 1 159 €.

A ak by ste sa nás pýtali, či by sme si vybrali radšej iPhone 13 Pro Max alebo iPhone 14 Plus, s voľbou staršieho kúsku by sme neváhali ani sekundu. Ak teda Apple niečo nezmení, nemôže sa čudovať, že zákazníci nebudú nakupovať. Čo si o tom celom myslíte vy?

Prečítajte si tiež  iPhone 12 kúpite za extrémne výhodnú cenu. Je to lepší vstup do sveta Apple, ako iPhone SE 3

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here