Keď spoločnosť Apple v roku 2020 predstavila drobný, 5,4″ iPhone 12 mini, všetci tak nejako očakávali, že pôjde o must-have produkt. Firma sa týmto krokom vrátila ku svojim starším princípom, ktoré hovorili o jednoduchom ovládaní a takisto používaní. Žiaľ, v dnešnej modernej dobe, ktorá je plná obrovských uhlopriečok, už tento „recept“ nefunguje.

Podľa najnovšieho výskumu analytickej spoločnosti Consumer Research Intelligence Partners (CIRP), ktorý sa odohral v USA a do úvahy bral prvý štvrťrok 2022, je iPhone 13 mini s 5,4″ medzi používateľmi stále nedostatočne populárny. Dokonca sa dostal na úroveň predajov, pri ktorých je úplne logické, že už nedostane nástupcu v podobe iPhonu 14 mini.

- Reklama -

Údaje totiž dokazujú, že práve iPhone 13 mini má najmenší podiel na predajoch zo všetkých štyroch prevedení iPhonu 13 a tvoril iba 3 % celkových predajov počas sledovaného obdobia. Jeho väčší kolegovia boli pri tom podstatne úspešnejší a dosiahli čísla, ktorými prekonali rekordy z uplynulých rokov.

Séria iPhone 13 je extrémne úspešná 

iPhone 13 miniAby sme to lepšie špecifikovali, všetky štyri verzie iPhonu 13 tvorili až 71 % predaj zo všetkých ponúkaných iPhonov. Do pozornosti len dávame, že v ponuke stále zostáva aj iPhone 12 / iPhone 12 mini, iPhone 11 či iPhone SE.

Štandardný iPhone 13 so 6,1″ displejom dosiahol až 38 % podiel na predajoch, vďaka čomu sa stal úplne najobľúbenejším prevedením. Vzhľadom na jeho cenu a dostupné technológie to však nie je zas až také veľké prekvapenie.

O druhé miesto potom súperili iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Ich podiely na predajoch boli prakticky totožné, no v porovnaní zo štandardným iPhonom 13 zhruba o polovicu slabšie.

CIRP

Spomenúť tiež môžeme, že celá séria iPhonu 12 dosiahla v minulom roku (v tom istom období) celkový podiel na trhu „len“ približne 61 %, čo je o celých 10 % menej než pri iPhone 13. Tento rozdiel však mohla do istej miery spôsobiť aj kríza spojená s pandémiou, ktorá v danom čase podstatne viac komplikovala produkciu nových zariadení.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -