Keď spoločnosť Apple v roku 2020 predstavila drobný, 5,4″ iPhone 12 mini, všetci tak nejako očakávali, že pôjde o must-have produkt. Firma sa týmto krokom vrátila ku svojim starším princípom, ktoré hovorili o jednoduchom ovládaní a takisto používaní. Žiaľ, v dnešnej modernej dobe, ktorá je plná obrovských uhlopriečok, už tento „recept“ nefunguje.

Podľa najnovšieho výskumu analytickej spoločnosti Consumer Research Intelligence Partners (CIRP), ktorý sa odohral v USA a do úvahy bral prvý štvrťrok 2022, je iPhone 13 mini s 5,4″ medzi používateľmi stále nedostatočne populárny. Dokonca sa dostal na úroveň predajov, pri ktorých je úplne logické, že už nedostane nástupcu v podobe iPhonu 14 mini.

Údaje totiž dokazujú, že práve iPhone 13 mini má najmenší podiel na predajoch zo všetkých štyroch prevedení iPhonu 13 a tvoril iba 3 % celkových predajov počas sledovaného obdobia. Jeho väčší kolegovia boli pri tom podstatne úspešnejší a dosiahli čísla, ktorými prekonali rekordy z uplynulých rokov.

Séria iPhone 13 je extrémne úspešná 

iPhone 13 miniAby sme to lepšie špecifikovali, všetky štyri verzie iPhonu 13 tvorili až 71 % predaj zo všetkých ponúkaných iPhonov. Do pozornosti len dávame, že v ponuke stále zostáva aj iPhone 12 / iPhone 12 mini, iPhone 11 či iPhone SE.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Štandardný iPhone 13 so 6,1″ displejom dosiahol až 38 % podiel na predajoch, vďaka čomu sa stal úplne najobľúbenejším prevedením. Vzhľadom na jeho cenu a dostupné technológie to však nie je zas až také veľké prekvapenie.

O druhé miesto potom súperili iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max. Ich podiely na predajoch boli prakticky totožné, no v porovnaní zo štandardným iPhonom 13 zhruba o polovicu slabšie.

CIRP

Spomenúť tiež môžeme, že celá séria iPhonu 12 dosiahla v minulom roku (v tom istom období) celkový podiel na trhu „len“ približne 61 %, čo je o celých 10 % menej než pri iPhone 13. Tento rozdiel však mohla do istej miery spôsobiť aj kríza spojená s pandémiou, ktorá v danom čase podstatne viac komplikovala produkciu nových zariadení.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -